Wczoraj : Zygmunta Atanazego
Dziś : Marii Marioli
Pojutrze : Ireny Waldemara

Będą utrudnienia komunikacyjne na byłej „piątce”

Kierowcy z naszej gminy i pasażerowie swarzędzkiej komunikacji autobusowej w najbliższą niedzielę, 3 maja muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami i perturbacjami na byłej drodze krajowej nr 5.  W godzinach 12.30 - 14.30 była „piątka”  czyli ul. Gnieźnieńska w Bogucinie i Janikowie oraz ul. Poznańska w Kobylnicy – będzie nieprzejezdna. Inaczej będą też kursowały autobusy.

Nowa kładka zamiast remontu starej?

To cud, że na zdezelowanych schodach kładki biegnącej ul. Kórnicką nad krajówką nie doszło jeszcze do tragedii – twierdzą zgodnie okoliczni mieszkańcy. W przyszłym roku za to może wreszcie dojść do wielokrotnie odraczanego remontu mostku. Jeszcze bardziej prawdopodobne jest wybudowanie zupełnie nowej kładki, tym razem wraz z windami.

Bonifikaty podskoczą?

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku znacząco zmienią się stawki gminnych bonifikat od przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Ratusz zwrócił się do radnych o przegłosowanie nowych – korzystniejszych dla mieszkańców - ulg, które miałyby zacząć obowiązywać od stycznia 2016 r.

  • Będą utrudnienia komunikacyjne na byłej „piątce”

    czwartek, 30, kwiecień 2015 09:50
  • Nowa kładka zamiast remontu starej?

    czwartek, 30, kwiecień 2015 09:47
  • Bonifikaty podskoczą?

    poniedziałek, 27, kwiecień 2015 08:46