Wczoraj : Lidii Ernesta
Dziś : Anieli Jana
Pojutrze : Anieli Leonarda

Swarzędz świętował z Aleksandrem Dobą

Uroczysta sesja Rady Miejskiej - z wyróżnieniami i odznaczeniami - zdominowała czwartkowe obchody Dnia Patrona naszej Gminy i swarzędzkich stolarzy, św. Józefa. W tym roku były one szczególne ze względu na wyróżnienie honorowym obywatelstwem Swarzędza światowej sławy podróżnika - kajakarza, Aleksandra Doby.

Zapisy maluchówdo końca marca

Tylko kilka dni zostało rodzicom, którzy chcą zapisać swoje dzieci do przedszkola. Rekrutacja na nowy rok szkolny 2015/2016 trwa jeszcze do końca marca.

Zafundowali dawkę humoru

Niedzielny wieczór 22 marca obfitował w doskonały nastrój, dużą dawkę radości i pozytywnego humoru, a wszystko to za sprawą występu Kabaretu Skeczów Męczących, który zafundował zgromadzonej publiczności dwie godziny beztroskiego czasu.

  • Swarzędz świętował z Aleksandrem Dobą

    piątek, 27, marzec 2015 07:40
  • Zapisy maluchówdo końca marca

    piątek, 27, marzec 2015 07:38
  • Zafundowali dawkę humoru

    piątek, 27, marzec 2015 07:37
poniedziałek, 05 listopad 2012 08:41

Samobójstwo w Uzarzewie

 

Kolejna ludzka tragedia. Swarzędzka policja odnotowała - kolejne już w tym roku - samobójstwo w naszej gminie. Na swoje życie targnął się mieszkaniec Uzarzewa.

Funkcjonariusze swarzędzkiej policji odnotowali w minionym tygodniu kolejne tragiczne zdarzenie. 27 października br. policja otrzymała zawiadomienie o znalezieniu zwłok pięćdziesięciokilkuletniego mężczyzny w jednym ze swarzędzkich sołectw. Wezwany lekarz stwierdził zgon. Na miejsce tragedii przybył policyjny technik kryminalistyki. – Mężczyzna odebrał sobie życie przez powieszenie. Technik policyjny wykluczył udział osób trzecich. Zwłoki - decyzją prokuratora - przewieziono do ZMS Poznań – wyjaśnia Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu.

Statystyki swarzędzkiej policji biją na alarm. To już kolejne tak tragiczne zdarzenie w tym roku w naszej gminie. - Liczba samobójstw w tym roku jest większa niż w latach poprzednich – dodaje Karol Łuszczek.

kt

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione