Wczoraj : Elwiry Jacka
Dziś : Grzegorza Lucjana
Pojutrze : Grzegorza Katarzyny

Lidl zostanie przebudowany?

Zlokalizowany w Swarzędzu, przy ul. Polnej sklep sieci Lidl być może  niebawem doczeka się modernizacji. - Aktualnie rozważamy różne możliwości związane z ewentualnymi pracami remontowo-modernizacyjnymi w sklepie w Swarzędzu – wyjaśnia Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

Przedszkolaki na start

Wielkimi krokami zbliża się czas rozpoczęcia rekrutacji do przedszkoli publicznych na terenie naszego miasta i gminy. Zapisy na rok szkolny 2016/2017 ruszą 14 marca br. Nabór będzie dotyczył dzieci z roczników 2010-2013 zamieszkałych na terenie Gminy Swarzędz.

Będzie kasa na czyste powietrze w Swarzędzu?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie przyjęli dla Swarzędza tzw. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. Co to oznacza dla nas, mieszkańców? Przede wszystkim pieniądze, np. na wymianę systemów grzewczych.

  • Lidl zostanie przebudowany?

    czwartek, 11, luty 2016 11:07
  • Przedszkolaki na start

    czwartek, 11, luty 2016 10:59
  • Będzie kasa na czyste powietrze w Swarzędzu?

    środa, 10, luty 2016 12:39
poniedziałek, 05 listopad 2012 08:41

Samobójstwo w Uzarzewie

 

Kolejna ludzka tragedia. Swarzędzka policja odnotowała - kolejne już w tym roku - samobójstwo w naszej gminie. Na swoje życie targnął się mieszkaniec Uzarzewa.

Funkcjonariusze swarzędzkiej policji odnotowali w minionym tygodniu kolejne tragiczne zdarzenie. 27 października br. policja otrzymała zawiadomienie o znalezieniu zwłok pięćdziesięciokilkuletniego mężczyzny w jednym ze swarzędzkich sołectw. Wezwany lekarz stwierdził zgon. Na miejsce tragedii przybył policyjny technik kryminalistyki. – Mężczyzna odebrał sobie życie przez powieszenie. Technik policyjny wykluczył udział osób trzecich. Zwłoki - decyzją prokuratora - przewieziono do ZMS Poznań – wyjaśnia Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu.

Statystyki swarzędzkiej policji biją na alarm. To już kolejne tak tragiczne zdarzenie w tym roku w naszej gminie. - Liczba samobójstw w tym roku jest większa niż w latach poprzednich – dodaje Karol Łuszczek.

kt

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione