Wczoraj : Ludwika Piotra
Dziś : Pawla Walerii
Pojutrze : Mariana Katarzyny

Bonifikaty podskoczą?

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku znacząco zmienią się stawki gminnych bonifikat od przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Ratusz zwrócił się do radnych o przegłosowanie nowych – korzystniejszych dla mieszkańców - ulg, które miałyby zacząć obowiązywać od stycznia 2016 r.

Głosują w innym miejscu

10 maja br. mieszkańcy należący do obwodu głosowania nr 5 nie będą wyjątkowo mogli oddać swojego głosu w hali Unii przy św. Marcina. Podczas wyborów prezydenckich siedziba Komisji będzie się wyjątkowo mieściła w budynku Ośrodka Kultury przy ul. Jesionowej.

Żłobek Maciuś zakończył rekrutację

103 wnioski  o przyjęcie trafiły do swarzędzkiego, jedynego publicznego Żłobka Maciuś. Placówka przyjęła 45 maluchów, pozostałe 50 dzieci kontynuuje pobyt w Żłobku, w sumie od 1 września 2015 roku do placówki będzie uczęszczać 95. milusińskich.

  • Bonifikaty podskoczą?

    poniedziałek, 27, kwiecień 2015 08:46
  • Głosują w innym miejscu

    poniedziałek, 27, kwiecień 2015 08:45
  • Żłobek Maciuś zakończył rekrutację

    poniedziałek, 27, kwiecień 2015 08:44
poniedziałek, 05 listopad 2012 08:41

Samobójstwo w Uzarzewie

 

Kolejna ludzka tragedia. Swarzędzka policja odnotowała - kolejne już w tym roku - samobójstwo w naszej gminie. Na swoje życie targnął się mieszkaniec Uzarzewa.

Funkcjonariusze swarzędzkiej policji odnotowali w minionym tygodniu kolejne tragiczne zdarzenie. 27 października br. policja otrzymała zawiadomienie o znalezieniu zwłok pięćdziesięciokilkuletniego mężczyzny w jednym ze swarzędzkich sołectw. Wezwany lekarz stwierdził zgon. Na miejsce tragedii przybył policyjny technik kryminalistyki. – Mężczyzna odebrał sobie życie przez powieszenie. Technik policyjny wykluczył udział osób trzecich. Zwłoki - decyzją prokuratora - przewieziono do ZMS Poznań – wyjaśnia Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu.

Statystyki swarzędzkiej policji biją na alarm. To już kolejne tak tragiczne zdarzenie w tym roku w naszej gminie. - Liczba samobójstw w tym roku jest większa niż w latach poprzednich – dodaje Karol Łuszczek.

kt

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione