Wczoraj : Emilii
Dziś : Haliny Mariana
Pojutrze : Jacka Anatola

Co robić latem w mieście?

Rozpoczynają się letnie wakacje. Nie wszystkie dzieci z naszego miasta i gminy wyjadą na kolonie, obozy wczasy z rodzicami. Dla nich  Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Ośrodek Kultury,  szkoły, sołectwa organizacje pozarządowe i instytucje przygotowały ciekawą ofertę letnią różnorodnych zajęć i imprez.

Rowerzyści pojechali dla Kuby

W sobotę 20 czerwca odbył się VI Rodzinny Rajd Rowerowy Brodex. Po raz pierwszy połączyliśmy naszą imprezę z akcją charytatywną i startowaliśmy pod hasłem „Jedziemy dla Kuby”.

Czy skończą się wyścigi na Planetarnej?

Jest coraz bardziej niebezpiecznie. - Kierowcy notorycznie lekceważą i łamią przepisy, przekraczają dozwolone prędkości i stwarzają  coraz więcej groźnych sytuacji  na drodze – alarmują mieszkańcy Zalasewa, z przerażeniem obserwując wyczyny kierowców na ul. Planetarnej. Czy ma dojść do tragedii z udziałem uczniów by co niektórzy właściciele czterech kółek zwolnili i zdjęli nogę z gazu?

  • Co robić latem w mieście?

    wtorek, 30, czerwiec 2015 08:22
  • Rowerzyści pojechali dla Kuby

    wtorek, 30, czerwiec 2015 08:19
  • Czy skończą się wyścigi na Planetarnej?

    wtorek, 30, czerwiec 2015 08:10
poniedziałek, 05 listopad 2012 08:41

Samobójstwo w Uzarzewie

 

Kolejna ludzka tragedia. Swarzędzka policja odnotowała - kolejne już w tym roku - samobójstwo w naszej gminie. Na swoje życie targnął się mieszkaniec Uzarzewa.

Funkcjonariusze swarzędzkiej policji odnotowali w minionym tygodniu kolejne tragiczne zdarzenie. 27 października br. policja otrzymała zawiadomienie o znalezieniu zwłok pięćdziesięciokilkuletniego mężczyzny w jednym ze swarzędzkich sołectw. Wezwany lekarz stwierdził zgon. Na miejsce tragedii przybył policyjny technik kryminalistyki. – Mężczyzna odebrał sobie życie przez powieszenie. Technik policyjny wykluczył udział osób trzecich. Zwłoki - decyzją prokuratora - przewieziono do ZMS Poznań – wyjaśnia Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu.

Statystyki swarzędzkiej policji biją na alarm. To już kolejne tak tragiczne zdarzenie w tym roku w naszej gminie. - Liczba samobójstw w tym roku jest większa niż w latach poprzednich – dodaje Karol Łuszczek.

kt

 

Skomentuj

Upewnij się że pola z (*) są wypełnione