czwartek, 23 maj 2019 22:27

Będą kolejne zamknięcia przejazdu!

W sobotę przejazd kolejowy w Paczkowie przy ul. Średzkiej otwarto. Przeprawa tą ulicą, mimo że wprowadzona niezgodnie z przepisami, nie była możliwa przez trzy dni. ZDP zapowiada, że przejazd będzie zamykany co jakiś czas do... czerwca przyszłego roku. W sobotę przejazd kolejowy w Paczkowie przy ul. Średzkiej otwarto. Przeprawa tą ulicą, mimo że wprowadzona niezgodnie z przepisami, nie była możliwa przez trzy dni. ZDP zapowiada, że przejazd będzie zamykany co jakiś czas do... czerwca przyszłego roku.

W środę, 8 maja zamknięty został – na tydzień - przejazd kolejowy w Paczkowie przy ul. Średzkiej. W sobotę natomiast, po 3 dniach, postanowiono go otworzyć, ponieważ zmiana organizacji ruchu w tym miejscu została dokonana niezgodnie z przepisami. Przejazd ul. Średzką będzie jednak regularnie zamykany aż do czerwca przyszłego roku!

Od środowego poranka począwszy, przez kolejne trzy dni mieszkańcy i kierowcy nie mogli przejechać przez ul. Średzką w Paczkowie. Powód? W tym dniu rozpoczął się – mający potrwać przez tydzień - remont torowiska na wysokości miejscowego dworca oraz przejazdu kolejowego w tej drodze, która została zamknięta dla ruchu pojazdów. Objazdy dla samochodów zostały poprowadzone przez Siekierki i dalej na Kostrzyn lub Gowarzewo. Umożliwiono jedynie ruch pieszych. Miasto w trybie pilnym musiało zmodyfikować przebieg linii autobusowej 486 do Siekierek. Było to ogromne utrudnienie organizacyjne i komunikacyjne. W naszej redakcji tego dnia rozdzwoniły się telefony, bo jak się okazuje o zamknięciu przejazdu nikt wcześniej w Paczkowie i Swarzędzu nie wiedział. Zarząd Dróg Powiatowych, który jest właścicielem drogi oraz PKP, które wykonuje w tym miejscu swoją inwestycję, nie powiadomili o zmianach w organizacji ruchu ani mieszkańców, ani kierowców, ani swarzędzkiego ratusza. Sam Zarząd Dróg Powiatowych z którym się skontaktowaliśmy przyznał natomiast, że zatwierdzał organizację ruchu w tym miejscu, jednak wykonawca inwestycji z ramienia PKP nie dochował obowiązku wcześniejszego poinformowania o zmianach w okolicy, co oznacza że przejazd został zamknięty niezgodnie z przepisami. W związku z tym przeprawę przez ul. Średzką w Paczkowie uruchomiono po trzech dniach – w minioną sobotę. Nie wyklucza to jednak zamknięcia przejazdu – już zgodnie z prawem – w najbliższej przyszłości. Jak bliskiej? Tego póki co nie wiadomo, ale już teraz kierowcy i mieszkańcy powinni zwracać szczególną uwagę na informacje, które mogą pojawić się na tablicach w rejonie przejazdu: - Zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu przewiduje kilkukrotne zamknięcia przejazdu w Paczkowie do czerwca 2020 roku. Zgodnie z tym zatwierdzeniem za każdym razem tydzień przed zamknięciem powinny zostać ustawione tablice informujące o terminie rozpoczęcia i zakończenia utrudnień – mówi nam Katarzyna Fertsch, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. - Mamy nadzieję, że w przyszłości wykonawca będzie się wywiązywał z tego obowiązku – dodaje. Warto w tym miejscu odnotować, że w przypadku zamknięcia przejazdu przez ul. Średzką na południową część Paczkowa można przedostać się również przez „gruntowe” przedłużenie ul. Rabowickiej, tuż przy wiadukcie w Jasinie (zjeżdżając wiaduktem od strony drogi krajowej należy skręcić w lewo).

mn

Skomentuj

Okladka-24_2009.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły