środa, 20 luty 2019 17:04

Kolejna szkoła do przebudowy

Fot. Tak ma wyglądać podstawówka przy ul. Polnej po przebudowie. Prace w szkole mają się zakończyć w maju przyszłego roku. Szkoła po rozbudowie zacznie funkcjonować 1 września 2020 r. Fot. Tak ma wyglądać podstawówka przy ul. Polnej po przebudowie. Prace w szkole mają się zakończyć w maju przyszłego roku. Szkoła po rozbudowie zacznie funkcjonować 1 września 2020 r.

Niedawno miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Polnej. Dzięki tej inwestycji placówka doczeka się m.in. kolejnego skrzydła dydaktycznego oraz całkiem nowego wyglądu.

Swarzędz kontynuuje rozbudowę i modernizację swojej bazy oświatowej. Po wybudowaniu w poprzedniej kadencji samorządu szkoły w Zalasewie (2015 r.), rozbudowaniu placówki w Kobylnicy (2017 r.) oraz odświeżeniu obiektu szkolnego w Wierzonce (2018 r.), przyszedł czas na zapowiadaną od jakiegoś czasu przebudowę Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi przy ul. Polnej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg, podczas którego – jeśli pojawią się korzystne oferty - wyłoniona zostanie firma, która wykona to ogromne przedsięwzięcie budowlane: - W ramach tej inwestycji rozebrany zostanie obiekt sklepiku szkolnego, istniejące schody przy sali gimnastycznej, zdemontowane zostanie utwardzenie przyszkolnego boiska, rozbudowy doczeka się też istniejący budynek szkoły o powierzchnię 1609,36m2 stanowiącą dwukondygnacyjny budynek będący łącznikiem pomiędzy częścią istniejącą i nowo budowaną, zawierającą salę gimnastyczną wraz z zapleczami oraz cześć dydaktyczną zlokalizowaną na piętrze – wylicza Bartłomiej Majchrzak, kierownik Wydziału Inwestycji w swarzędzkim magistracie. W sali gimnastycznej o wymiarach 21x33m znajdą się trybuny na 96 miejsc, natomiast w części dydaktycznej 5 sal lekcyjnych. Z udostępnionej nam przez ratusz dokumentacji wynika również, że prace zaplanowane w SP2 obejmą dodatkowo zagospodarowanie miejscowego terenu. Przebudowana zostanie tzw. przestrzeń manewrowa dla pojazdów jednostek ratowniczych oraz plac postojowy dla samochodów osobowych, zorganizowany zostanie plac zabaw oraz boiska sportowe, które zostaną wyposażone w elementy do gier zespołowych, pojawi się też bieżnia sportowa, przebudowane zostaną chodniki, na terenie szkoły wykonane zostaną również nowe trawniki, zamontowana zostanie nowa brama wjazdowa z furtką, planuje się też montaż nowego ogrodzenia, a w okolicy pojawią się dodatkowo nowe ławki, kosze na śmieci, wiata śmietnikowa, wiaty na bramki sportowe oraz stojak na rowery. Sama nieruchomość doczeka się natomiast wewnętrznych sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. Kiedy ta inwestycja zostanie zrealizowana? To zależy właśnie od wspomnianego przetargu: - Jednym z kryteriów przetargowych stawianych zainteresowanym firmom jest termin realizacji inwestycji. Jeżeli oferent go skróci, to dostanie większą liczbę punktów. Przy czym maksymalny termin wykonania tego zadania to maj przyszłego roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i oferty wpłyną w terminie, a nam uda się rozstrzygnąć przetarg, to szkoła po rozbudowie zacznie funkcjonować od 1 września 2020 r. - podkreśla szef Wydziału Inwestycji UMiG, nie ukrywając że miasto spodziewa się, że przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym miesiącu. Na razie nie wiadomo, ile ostatecznie będzie kosztowała ta inwestycja. Nieoficjalnie mówi się jednak o kwotach rzędu kilkunastu milionów złotych. Do tematu z pewnością będziemy wracać.

mn

Wizualizacja4

Skomentuj

Okladka-20-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły