niedziela, 15 kwiecień 2018 09:02

Kolejne osiedle z infrastrukturą drogową

W okolicy, ze względów bezpieczeństwa, pojawiły się tzw. wyniesione skrzyżowania. W okolicy, ze względów bezpieczeństwa, pojawiły się tzw. wyniesione skrzyżowania. Fot. TS, M. Woliński

Cztery kolejne ulice gruntowe w Swarzędzu doczekały się nawierzchni. W minioną środę miasto oficjalnie oddało do użytku przebudowaną ul. Złotą, Srebrną, Szmaragdową i Bursztynową.

Zakończyła się, trwająca od lata ubiegłego roku, przebudowa czterech dróg gruntowych na granicy Swarzędza i Zalasewa: ul. Złotej, Srebrnej, Szmaragdowej i Bursztynowej. Ulice o łącznej długości ok. 1,1 km doczekały się nowej nawierzchni z betonowej kostki brukowej, chodników, wyniesionych skrzyżowań, w ramach inwestycji w okolicy wykonano dodatkowo kanalizację deszczową, a także nowe nasadzenia zieleni. W sumie, jak poinformował ratusz, w trakcie przebudowy tych dróg utwardzono prawie 12 km2 powierzchni. W minioną środę inwestycja została oficjalnie oddana do publicznego użytku: - Inwestycja była bardzo trudna do zrealizowania ze względu na wysoki poziom wód gruntowych, ale wykonawca świetnie sobie poradził z tym problemem. Jest to kolejne duże osiedle m.in. po os. Ptasim, na którym ulice wykonywane były kompleksowo, w jednym czasie. Uznaliśmy, że w takich okolicach nie ma sensu realizowanie dróg pojedynczo, więc tam gdzie jest to możliwe planujemy wykonywać inwestycje właśnie w taki sposób, zamykając całe kwartały, zapewniając jak największej grupie mieszkańców jak najszybszy dostęp do pełnej infrastruktury drogowej - powiedział podczas spotkania z mediami burmistrz Marian Szkudlarek. Zakończona właśnie inwestycja została bardzo pozytywnie przyjęta przez mieszkańców tej części gminy, w imieniu których podziękowania na ręce gospodarza miasta złożył radny z tego rejonu, Tomasz Majchrzak. Inwestycję wykonywało Budownictwo Drogowe KRUG, które w przetargu zaoferowało miastu najkorzystniejszą ofertę, wynoszącą w sumie nieco ponad 5,1 mln zł. Odnotujmy, że na przebudowanych drogach obowiązuje teraz ograniczenie prędkości do 30km/h.

mn

Skomentuj

Okladka-08-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły