sobota, 13 styczeń 2018 20:45

Mamy punkt podawczy skarbówki!

Do dyspozycji Urzędu Skarbowego miasto oddało pokój 210 na II piętrze budynku przy ul. Poznańskiej 25. Do dyspozycji Urzędu Skarbowego miasto oddało pokój 210 na II piętrze budynku przy ul. Poznańskiej 25.

To już pewne – w naszej gminie będzie działał punkt podawczy Urzędu Skarbowego, w którym mieszkańcy będą mogli m.in. składać deklaracje podatkowe. Od poniedziałku, 15 stycznia br. będzie przyjmował petentów w gminnym budynku przy ul. Poznańskiej 25.  

Sukcesem zakończyły się naciski Swarzędza na uruchomienie w naszej gminie punktu podawczego poznańskiej skarbówki, po tym jak w listopadzie ubiegłego roku – decyzją Ministerstwa Finansów – zlikwidowano jej filię znajdującą się od kilkunastu lat przy ul. Dworcowej. W minioną środę gospodarze gminy: przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura i burmistrz Marian Szkudlarek oraz przedstawiciele Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu i Izby Administracji Skarbowej oficjalnie otworzyli taki punkt w naszej gminie. Znajduje się on w pokoju 210 na II piętrze budynku przy ul. Poznańskiej 25. Oznacza to, że swarzędzanie nie będą musieli podróżować z dokumentami finansowymi na Dolną Wildę, na co zanosiło się jeszcze kilka tygodni temu. Tam właśnie – od jesieni ubiegłego roku - znajduje się wspólna siedziba poznańskich urzędów skarbowych: - W związku z tym, że w międzyczasie pojawiła się deklaracja, że taki punkt może zostać otwarty pod warunkiem, że gmina udostępni pomieszczenie, my udostępniamy takie pomieszczenie na zasadzie współpracy. Rozmowy w tej sprawie trwały przez wiele miesięcy, a w ostatnich dniach przybliżyły nas do rozwiązania ważnej dla mieszkańców miasta i gminy Swarzędz kwestii. Ale nie tylko dla nich, bo najprawdopodobniej z tego punktu będą mogli korzystać również mieszkańcy części powiatu poznańskiego i okolicznych gmin. Do jego uruchomienia przyczyniła się także pomoc posła Bartłomieja Wróblewskiego, za którą bardzo dziękuję – podkreślał podczas spotkania burmistrz Marian Szkudlarek, który wspólnie z gospodarzami sąsiednich miejscowości od pół roku zabiegał o pozostawienie filii skarbówki w naszej gminie lub właśnie uruchomienie w Swarzędzu punktu podawczego. Wówczas jednak pisma samorządowców nie przynosiły rezultatu: - Ten punkt w tym miejscu jest potrzebny i uważamy, że wielu osobom ułatwi on życie i funkcjonowanie. Jest to krok w dobrym kierunku i rozwiązanie pewnego problemu, który pojawił się kilka tygodni temu, w chwili zamknięcia filii Urzędu Skarbowego przy ul. Dworcowej – mówił burmistrz, dodając że lokalizacja agendy skarbówki nie została wybrana przypadkowo: - Budynek jest wyposażony w windę i w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, dysponujemy w tym miejscu parkingami, a wkrótce będziemy zmieniać organizację ruchu i zwiększać liczbę miejsc parkingowych. Myślę, że ten najgorętszy okres pracy Urzędu Skarbowego, czyli składanie deklaracji na koniec kwietnia zostanie pozytywnie oceniony przez mieszkańców – podkreślił gospodarz gminy. Jak z kolei poinformowała Małgorzata Spychała – Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, punkt podawczy w naszej gminie rozpocznie obsługę mieszkańców w poniedziałek, 15 stycznia: - W ramach obsługi podatników mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz będą mieli możliwość składania korespondencji, deklaracji podatkowych, wniosków oraz informacji kierowanych do administracji podatkowej – zaznaczyła przedstawicielka poznańskiej Izby Administracji Skarbowej. W swarzędzkim punkcie skarbówki będzie można również pobrać deklaracje i formularze podatkowe. Będzie on czynny w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy, czyli w poniedziałki od godz. 8.00 do 16.00, a we wtorki i piątki w godz. 7.30 - 15.30.

mn

punkt podawczy2

Skomentuj

Okladka-24_2009.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły