czwartek, 21 grudzień 2017 16:17

Skończą deptak, rozpoczną uliczki

W przyszłym roku przebudowa deptaka będzie kontynuowana i obejmie kolejny jego odcinek - od przedszkola "Zielona Półnutka" aż do skarpy nad jeziorem. W przyszłym roku przebudowa deptaka będzie kontynuowana i obejmie kolejny jego odcinek - od przedszkola "Zielona Półnutka" aż do skarpy nad jeziorem.

Jak już informowaliśmy, zakończyły się trwające od wiosny prace związane z II etapem przebudowy deptaka na północnych osiedlach. W przyszłym roku wykonywany będzie III etap tej inwestycji. Niewykluczone, że przebudowy doczekają się również drogi dojazdowe do osiedli - zarówno od strony ul. Kwaśniewskiego, jak i od ul. Grudzińskiego.

 

W ramach tegorocznego etapu inwestycji gruntownie zmodernizowany został 460-metrowy odcinek ciągu pieszego między Szkołami Podstawowymi nr 3 i 4, wymieniona została też – na koszt Aquanetu - sieć wodociągowa oraz kanalizacji sanitarnej, przebudowy doczekały się również okoliczne drogi, chodniki, na deptaku – obok nowej nawierzchni - pojawiło się nowe oświetlenie, kosze, a w okolicy nasadzenia zieleni. Chodnik został też poszerzony do 7m, a także „wyprostowany”, tak by prowadził przez osiedla w jednej linii, jako jednolity ciąg dla pieszych. Co ważne, wraz z modernizacją deptaka wprowadzone zostały zmiany w stałej organizacji ruchu na osiedlach, które mają podnieść bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. To wszystko kosztowało miasto ok. 2,5 mln zł., a prace wykonywała miejscowa firma Budownictwo Drogowe KRUG. W przyszłym roku natomiast – jak przed kilkoma dniami poinformował ratusz - przebudowa deptaka będzie kontynuowana i obejmie kolejny jego odcinek - od przedszkola „Zielona Półnutka" do skarpy nad jeziorem. Zakres prac będzie podobny. Podobny będzie też cel przedsięwzięcia: usprawnienie wewnątrzosiedlowej komunikacji: - Zbudowane zostaną zatoki parkingowe, poszerzone ulice, nowa nawierzchnia, oświetlenie, mała architektura (ławki, kosze, stojaki na rowery, słupki ograniczające wjazd pojazdów etc). W ramach inwestorstwa zastępczego na koszt spółki Aquanet Gmina Swarzędz wybuduje nową sieć wodno-kanalizacyjną. Podczas robót budowlanych należy liczyć się z usunięciem części drzew starych lub kolidujących z inwestycją. W ich miejsce posadzona zostanie nowa zieleń – zapowiada na swojej stronie internetowej ratusz. Równolegle planiści magistratu pracują nad projektem zakładającym dalszą poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta. W przyszłości dzięki temu przebudowy miałyby doczekać się drogi dojazdowe do osiedli od strony zarówno ul. Grudzińskiego, jak i od ul. Kwaśniewskiego. Niewykluczone, że będzie się to wiązało z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu.

mn

Skomentuj

Okladka-2_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły