wtorek, 21 listopad 2017 21:35

CBA zatrzymało w Swarzędzu biznesmena

Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali - w minionym tygodniu – w Swarzędzu biznesmana z branży tekstylnej i reklamowej. Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali - w minionym tygodniu – w Swarzędzu biznesmana z branży tekstylnej i reklamowej. Fot. cba.gov.pl/

Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali - w minionym tygodniu – w Swarzędzu biznesmana z branży tekstylnej i reklamowej. Zdaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego  - przedsiębiorca należał do grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT.

 

Jak poinformowało Centrale Biuro Antykorupcyjne w minionym tygodniu doszło do zatrzymania kolejnych 3 osób w śledztwie dotyczącym m.in. wystawiania i używania - w ramach zorganizowanej grupy przestępczej - faktur VAT poświadczających nieprawdę, uszczupleniu należności Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług, a także legalizowania środków pieniężnych pochodzących z przestępstw. Jak się okazało do zatrzymania podejrzanych biznesmenów z branży tekstylnej i reklamowej doszło w Kielcach i Swarzędzu. Kwoty wyłudzeń VAT tylko przez te osoby mogą sięgać milionów złotych.
- Czynności trwają. CBA zabezpiecza w trakcie przeszukań dokumenty – w tym faktury za wymyślone usługi bądź handel, nośniki i dane elektroniczne.  Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty  w Prokuraturze Okręgowej  w Łodzi – informuje  Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.  Biznesmeni - według CBA – należą do zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstyliami i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT.
Na tym etapie CBA nie udziela szczegółowych informacji. Nie wiadomo więc czy zatrzymany w Swarzędzu biznesmen jest mieszkańcem naszej gminy i prowadził tutaj działalność, czy tylko przebywał tymczasowo w naszej gminie.

Kk

Skomentuj

Okladka-37_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły