poniedziałek, 20 listopad 2017 21:42

Kierowca BMW aresztowany, przyznał się do winy

Mateusz K., 18 - letni kierowca BMW został aresztowany na trzy miesiące. - Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - wyjaśnia prokurator Magdalena Mazur - Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Badania wykazały, że kierujący BMW 18 - latek był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany. - Wczoraj, 19 listopada, mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia w stanie nietrzeźwym i bez wymaganych upoważnień. Decyzją Sądu został aresztowany - podkreśla - w rozmowie z TS podinsp. Iwona Liszczyńska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Za spowodowanie wypadku, w którym w płomieniach zginął 18 – letni mężczyzna, kierowcy BMW grozi do 12 lat pozbawienia wolności. - Mężczyzna przyznał się do winy - dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Jak się dowiedzieliśmy wyjaśnił też, że jest właścicielem BMW, którym kierował. Pasażerowie BMW zostali przesłuchani w charakterze świadków.
Sekcja zwłok 18- letniego mężczyzny, który zginął w płomieniach odbyła się dzisiaj. Jej wyniki - jak wyjaśnia nam prokurator Magdalena Mazur - Prus będą znane za kilka tygodni.
Przypomnijmy. Do tragedii w Swarzędzu doszło w sobotę w nocy na odcinku DK nr 92 (ul. Poznańska), na wysokości zdemontowanej niedawno kładki. Auto, którym podróżowało łącznie 8 osób - w wieku od 16 do 18 lat - wpadło w poślizg, uderzyło w latarnię, potem w bariery i zaczęło się palić. Siedmiu pasażerom udało się uratować i uciec z płonącego auta, ósma osoba - 18 - letni chłopak - uczeń ZS w Swarzędzu - zginął w płomieniach.

kk

Skomentuj

Okladka-37_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły