wtorek, 10 październik 2017 16:45

Nowy deptak z nową organizacją ruchu

Na finiszu znajdują się prace związane z drugim etapem przebudowy deptaka prowadzącego przez północne osiedla. Całość ma być gotowa do końca października. W okolicy zmieni się organizacja ruchu.

Kończą się trwające od wiosny prace związane z przebudową deptaka na północnych osiedlach. W ramach tej inwestycji gruntownie zmodernizowany został 460-metrowy odcinek ciągu pieszego między Szkołami Podstawowymi nr 3 i 4, wymieniona została też – na koszt Aquanetu - sieć wodociągowa oraz kanalizacji sanitarnej, przebudowy doczekały się również okoliczne drogi, chodniki, na deptaku – obok nowej nawierzchni - pojawiło się nowe oświetlenie, kosze, a w okolicy nasadzenia zieleni. Chodnik został też poszerzony do 7m, a także „wyprostowany”, tak by prowadził przez osiedla w jednej linii, jako jednolity ciąg dla pieszych. Obecnie wykonawca tej inwestycji prowadzi prace wykończeniowe, a całość ma być gotowa do końca października: - Aktualnie przy deptaku trwają roboty końcowe związane z małą architekturą, wkrótce wykonawca inwestycji będzie montował ławki na tym ciągu komunikacyjnym. Zamontowane zostaną też znaki drogowe, ponieważ wraz z zakończeniem inwestycji w okolicy zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu – zapowiada Bartłomiej Majchrzak, kierownik Wydziału Inwestycji w swarzędzkim magistracie. Spowoduje ona, że ruch samochodowy na terenie osiedli będzie odbywał się jednokierunkowo, kierowcy zatem powinni zwrócić uwagę na pojawiające się oznakowanie. Jak wynika z pojawiających się informacji, w głąb osiedli będzie można wjechać uliczką przy kościele na os. Kościuszkowców, ulicą przy wieżowcach na os. Czwartaków, ulica za wieżowcami natomiast będzie dwukierunkowa, podobnie jak droga dojazdowa do przedszkola „Miś Uszatek” - ta jednak tylko do wysokości przedszkola. Pozostałymi uliczkami ruch będzie odbywał się tylko w kierunku ul. Kwaśniewskiego. Odnotujmy, że drugi etap przebudowy osiedlowego chodnika kosztował miasto ok. 2,5 mln zł., a prace wykonuje miejscowa firma Budownictwo Drogowe KRUG. Trzeci, ostatni etap modernizacji osiedlowego chodnika prowadzony będzie – najprawdopodobniej w przyszłym roku - od Szkoły Podstawowej nr 4 do skarpy nad jeziorem. 

mn

deptak 3

Na deptaku – obok nowej nawierzchni - pojawiło się nowe oświetlenie, kosze, a w okolicy nasadzenia zieleni. Wkrótce zostaną zamontowane ławeczki.

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-28.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły