czwartek, 04 maj 2017 21:32

Poznański Bieg sparaliżuje swarzędzkie sołectwa?

Bardzo poważne utrudnienia komunikacyjne czekają na mieszkańców naszej gminy w niedzielę, 7 maja. Na kilka godzin była trasa krajowa nr 5 zostanie praktycznie zablokowana. Powód? Ogólnoświatowy Bieg Charytatywny Wings for Life World Run, który rozpocznie się o 13.00 na poznańskiej Malcie i którego uczestnicy udadzą się „byłą” piątką w kierunku Gniezna.

W niedzielę, 7 maja br.  północna część naszej gminy -  sołectwa Kobylnica, Wierzonka, Wierzenica, Janikowo i Bogucin - zostanie na dwie godziny niemal odcięta od świata. Powód? Międzynarodowy Bieg Charytatywny Wings for Life World Run, którego tegoroczna edycja rozpocznie się o 13.00 na poznańskiej Malcie, po czym biegacze udadzą się „byłą” piątką w kierunku Gniezna. Trasa biegu - organizowanego  przez Red Bull Polska i współorganizowanego przez miasto Poznań - rozpoczyna się w okolicach poznańskiej Malty i biegnie przez Rondo Śródka, ul. Główną, Gnieźnieńską do Bogucina, Janikowa i Kobylnicy, a dalej do Pobiedzisk, Kiszkowa i Wronczyna, po czym biegacze wracają do Poznania poprzez Tuczno, Karłowice, Wierzonkę, Kobylnicę, Janikowo i Bogucin na poznańską Maltę. Impreza spowoduje zapewne spore zawirowania i utrudnienia w ruchu komunikacyjnym nie tylko w Poznaniu, ale i na terenie naszej gminy.  Co czeka mieszkańców naszej Gminy?
Jak wyjaśniają poznańscy organizatorzy w godzinach od 13.00 do ok. 14.30 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Gnieźnieńskiej w Poznaniu oraz dawnej drogi krajowej nr 5 (ul. Gnieźnieńska w Bogucinie i Janikowie oraz ul. Poznańska w Kobylnicy). Spowoduje to perturbacje w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej na kilku liniach. -  W związku z poznańską imprezą musimy  zawiesić  - w tym czasie - wszystkie kursy linii 412 z Kobylnicy do Poznania oraz linii 492 z Kobylnicy do Uzarzewa   – wyjaśnia Mariusz Szrajbrowski, Kierownik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego  i Transportu w swarzędzkim magistracie. Zamiast kursu na linii 412 o 13.25 (z Poznań do Swarzędz Rynek)  odbędzie się kurs z Kobylnicy do Swarzędz Rynek a autobus o 12:40 (ze Swarzędz Rynek do Poznań Śródka) pojedzie ze Swarzędza do Kobylnicy. Z kolei kursy na linii 492
będą realizowane o 13:15 z Kobylnicy do Uzarzewa
 i o 13:25 z Uzarzewa do Kobylnicy. Z utrudnieniami muszą się też liczyć mieszkańcy Swarzędza podążający w niedzielę do Poznania.
Rejon Ronda Śródka będzie częściowo zablokowany. – W związku z utrudnieniami w rejonie Ronda Śródka w Poznaniu w godzinach 13.00 do 14.00, autobusy linii 401 i 405 mogą być opóźnione. Punktualność na linii 493 będzie zależna od sprawności funkcjonowania śluzy w ul. Poznańskiej w Kobylnicy – dodają urzędnicy swarzędzkiego ratusza.
Miejmy nadzieję, że poznańska impreza nie spowoduje paraliżu komunikacyjnego części północnej naszej gminy, a śluzy –  o których obecność na skrzyżowaniach wnioskowały do organizatorów władze naszej gminy – zdadzą egzamin i utrudnienia drogowe będą minimalne.
Cel ogólnoświatowej imprezy jest szczytny, ale przebiegający - także przez naszą gminę - charytatywny bieg powoduje rokrocznie znaczne perturbacje komunikacyjne w kilku naszych sołectwach, które odczuwają i kierowcy i pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

kt

mapa

Wings for Life World Run to ogólnoświatowa, charytatywna akcja odbywająca się tego samego dnia na całym świecie. Cel Biegu: zbiórka pieniędzy na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Uczestnicy pobiegną dla tych, którzy biegać nie mogą – to dewiza akcji.

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-23-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły