sobota, 22 kwiecień 2017 16:57

Światła pokierują krzyżówką

Skrzyżowanie ul. Kórnickiej, Granicznej i Staniewskiego jest sporym wyzwaniem dla kierowców. Od września jednak sytuację na tej krzyżówce unormuje inteligentna sygnalizacja świetlna. Skrzyżowanie ul. Kórnickiej, Granicznej i Staniewskiego jest sporym wyzwaniem dla kierowców. Od września jednak sytuację na tej krzyżówce unormuje inteligentna sygnalizacja świetlna.

Skrzyżowanie ulic: Kórnickiej, Granicznej i Staniewskiego to jedno z trudniejszych skrzyżowań w naszym mieście. Za kilka miesięcy, jak zapowiada ratusz, ruch w tym miejscu usprawni jednak długo oczekiwana przez kierowców sygnalizacja świetlna.

Od wielu lat wyjazd z podporządkowanej ul. Granicznej na ul. Kórnicką nastręcza właścicielom czterech kółek sporo kłopotów: nie dość, że ze względu na ciasną zabudowę ograniczona jest w tym miejscu widoczność, to włączanie się do ruchu utrudnia też natężenie aut na samej Kórnickiej, która jest drogą o ponadlokalnym charakterze. Kłopotów z wyjazdem przybyło wraz z oddaniem do użytku w 2015 r. zmodernizowanej przez miasto ul. Staniewskiego, która z miejsca stała się komunikacyjnym łącznikiem Kórnickiej z inną mocno obciążoną trasą - ul. Średzką, zwiększając jednocześnie kolizyjność całego skrzyżowania także z drugiej strony i tym samym obniżając bezpieczeństwo wszystkich jego użytkowników. Wkrótce jednak, jak zapowiada ratusz, sytuacja komunikacyjna na tej niebezpiecznej krzyżówce ulegnie poprawie. Powód? W wakacje rozpocznie się w tym miejscu montaż sygnalizacji świetlnej: - Wiemy jak wygląda sytuacja na tym skrzyżowaniu, otrzymujemy w tej sprawie monity od mieszkańców i kierowców. I właśnie z tego względu zapadła decyzja o zamontowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej – mówi wiceburmistrz Grzegorz Taterka, dodając że miasto zleciło już przygotowanie projektu sygnalizacji dla tej krzyżówki. Urządzenia, które pojawią się w tym miejscu miałyby być sterowane automatycznie: cykle świateł będą samodzielnie dostosowywały się do panującego w danej chwili natężenia ruchu, co dodatkowo ma skutecznie przeciwdziałać ewentualnym korkom w tym miejscu. - Inwestycja będzie wykonywana w wakacje, kiedy ruch na drogach jest jednak nieco mniejszy. Jej uruchomienie planowane jest na wrzesień, gdy ruch się nasili – informuje zastępca gospodarza miasta. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztował montaż świateł na skrzyżowaniu, wiadomo za to, że połowę kosztów pokryje powiat poznański, który jest zarządcą ul. Kórnickiej.

mn

 

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-23-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły