wtorek, 04 kwiecień 2017 21:08

Zwiększyli kasę na inwestycje

O 11,7 mln zł. Rada Miejska – podczas marcowej sesji  - zwiększyła tegoroczne wydatki z budżetu naszej gminnej skarbonki. Więcej złotówek przeznaczono m.in. na: przebudowę i modernizację dróg gminnych, budowę kładki nad trasą krajową nr 92, budowę świetlic wiejskich i doposażenie placów zabaw dla dzieci.

W uchwalonym w grudniu budżecie naszej gminy radni dokonali – podczas ostatniej sesji – licznych zmian, głównie w wydatkach inwestycyjnych. O 2,5 mln zł. zwiększono  kwotę wydatków na przebudowę ul. Transportowej w Garbach, której realizacja ma się rozpocząć w III kwartale 2017r., o 2 mln zł. zwiększono też środki na przebudowę ulic Złotej, Szmaragdowej, Bursztynowej  i Srebrnej w Swarzędzu, z kolei na przebudowę ul. Topolowej i Konarskiego dodano 250 tys. zł.  Zwiększeniu uległy także kwoty na przebudowę ulic w Kobylnicy (o 550 tys. zł.) oraz na budowę kładki nad drogą krajową nr 92 (o 3 mln zł.).  
700 tys. zł. radni przeznaczyli  na budowę i rozbudowę świetlic wiejskich, dzięki czemu już w kwietniu zostanie wszczęta procedura przetargowa na budowę świetlicy w Jasinie.  Kwotą 150 tys. zł. ma zostać zwiększona liczba środków na budowę i doposażenie placów zabaw i miejsc rekreacji dla dzieci i młodzieży wraz z wyposażeniem. Kwota ta pozwoli na realizację placów zabaw z zielenią na os. Czwartaków, przy ul. Staniewskiego oraz na ul. Piaski w Swarzędzu.  Z kolei środki na przebudowę i adaptację lokalu filii Biblioteki Publicznej na os. Raczyńskiego zwiększono o 400 tys. zł., co umożliwi w najbliższym czasie wszczęcie procedury przetargowej. 100 tys. zł. to kwota o jaką  zwiększą się wydatki na opracowanie dokumentacji na budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej w gminie Swarzędz. Jak zapewniają władze gminy kwota ta zostanie przeznaczona na zlecenie dokumentacji wymiany sieci wodociągowej w sołectwie Gortatowo, bo obecnie istniejąca wykonana jest z azbestocementu i wykazuje dużą awaryjność. Dodatkowa ma zostać zlecona dokumentacja na rozbudowę sieci wodociągowej w Sokolnikach.
Radni – na wniosek burmistrza - dokonali także zmian w wydatkach bieżących. Więcej złotówek przeznaczono na wykonanie remontu chodników w ul. Wilkońskich, Zacisze i Gagarina oraz zlecenie opracowania dokumentacji technicznych na remonty chodników na terenie os. Czwartaków i ul. Swarzędzkiej w Gortatowie. Kwotę 500 tys. zł. przeznaczono na remonty ulic z płyt drogowych (Sołecka, Rutkowskiego w Jasinie, Ziołowa, Królewska w Gortatowie i Truskawkowa w Zalasewie). Więcej (o 60 tys. zł.) przeznaczono też na zakup i wymianę oświetlenia drogowego na osiedlach południowych  a także na zakup koszy na śmieci oraz ławek przy ścieżkach rowerowych.
Po marcowych zmianach dochody naszej gminy wynoszą 227 mln zł. a wydatki 248 mln zł.  ( z czego  wydatki bieżące 190 mln zł. a inwestycyjne 58,2 mln zł.) Jak zapowiedział burmistrz Marian Szkudlarek gmina Swarzędz pobije w tym roku rekord wydatków na inwestycję.

kk

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Okladka-19_2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły