piątek, 24 marzec 2017 20:54

Wybrały samobójczą śmierć

fot. W akcji poszukiwawczej  na Jeziorze Swarzędzkim brali udział oprócz policjantów także strażacy ze Swarzędza, Kobylnicy i Antoninka. fot. W akcji poszukiwawczej na Jeziorze Swarzędzkim brali udział oprócz policjantów także strażacy ze Swarzędza, Kobylnicy i Antoninka. Fot. OSP Swarzędz, OSP Kobylnica

Do dwóch tragicznych zdarzeń  doszło – w ostatnim czasie - na terenie naszego miasta. W ciągu zaledwie trzech dni dwie osoby targnęły się na swoje życie. W Jeziorze Swarzędzkim odnaleziono zwłoki zaginionej dzień wcześniej 59 – letniej mieszkanki os. Raczyńskiego, a dwa dni później, 39 – letnia kobieta wyskoczyła z bloku na os. Zamoyskiego, ponosząc śmierć na miejscu.

 

Dwa razy wyszła z domu
59 – letnia mieszkanka os. Raczyńskiego  po raz pierwszy zaginęła dwa tygodnie temu, w weekend. Szukała jej  policja, szukali strażacy. Po kilkunastu godzinach, kobieta sama - w poniedziałek rano - wróciła do domu. Niestety, po kilku dniach policja po raz kolejny otrzymała zgłoszenie o jej zaginięciu. – W środę, 8 marca, w godzinach wieczornych swarzędzcy policjanci ponownie przyjęli od rodziny zgłoszenie o zaginięciu 59 – letniej swarzędzanki, która wyszła  z domu tego samego dnia w godzinach porannych. Do czasu zgłoszenia nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną, a jej telefon komórkowy okazał się nieaktywny – relacjonuje komisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta Komisariatu w Swarzędzu. W związku  z tym, że istniało podejrzenie, że 59 – latka może targnąć się na swoje życie, policja natychmiast wszczęła poszukiwania zaginionej. -  Jako rejon poszukiwań ustalono teren wokół Jeziora Swarzędzkiego. W akcji poszukiwawczej brali udział  funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Prewencyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu oraz strażacy ze Swarzędza, Kobylnicy i Antoninka, a także funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu – dodaje wiceszef swarzędzkiej policji.  Przeczesywanie terenu zalesionego wokół jeziora nie przyniosła pozytywnego rezultatu.  Nie natrafiono na ślady zaginionej. Rozpoczęto więc akcję na Jeziorze Swarzędzkim, która miała – niestety – swój tragiczny finał.

wybrały foto 4

Wybrała śmierć
Około godziny 13:20 załoga jednej z łodzi ujawniła w wodzie zwłoki zaginionej 59 – latki. – Kobieta znajdowała się w miejscu w trudno dostępnym z brzegu i wszelkie czynności z udziałem prokuratora, lekarza medycyny sądowej oraz technika kryminalistyki prowadzone były z łodzi policyjnej. Po wstępnych oględzinach konieczne było wyholowanie zwłok na brzeg, gdzie można było dokonać szczegółowych czynności – wyjaśnia komisarz Borowiak. Na podstawie wstępnych ustaleń wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu, a decyzją prokuratora dalsze badania odbyły się w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu. - Przedmioty ujawnione przy zwłokach przekazano członkom rodziny zaginionej, którzy potwierdzili jej tożsamość – dodaje wiceszef swarzędzkich stróży prawa.

Wyskoczyła z okna
Niestety, czwartkowa tragedia nie była jedyną  w drugim tygodniu marca w Swarzędzu. Zaledwie dwa dni później doszło do tragicznego zdarzenia na os. Zamoyskiego. Tym razem na swoje życie targnęła się 39 – latka.  – W sobotę, na os. Zamoyskiego 39 – letnia kobieta wyskoczyła z okna pokoju na III piętrze bloku, upadając twarzą na ziemię – wyjaśnia komisarz Piotr Borowiak z KP Swarzędz. Wstępne oględziny z udziałem prokuratora i lekarza medycyny sądowej wykluczyły udział innych osób w zdarzeniu. – Trwają czynności mające na celu ustalenie  przyczyn powodów samobójczej śmierci tej kobiety – dodaje Borowiak.

Policjanci alarmują. -  Tragiczne zdarzenia, które notujemy, wynikają z osobistych problemów osób popełniających samobójstwa. Czasami otoczenie nie zdaje sobie sprawy z problemów bliskiej osoby, lub nie wie jak może pomóc. W  wielu przypadkach wystarczy naprawdę niewiele: zwyczajna rozmowa, porada albo drobna pomoc, a można w ten sposób uratować ludzkie życie – podkreślają  swarzędzcy policjanci.

Czarna seria  samobójstw w naszym mieście – niestety – trwa. Przypomnijmy, że pod koniec listopada  samobójstwo popełnił 37 – letni mężczyzna, który powiesił się na drucie przy schodach w pobliżu zejścia na przystań  nad Jeziorem Swarzędzkim. Trzy tygodnie później, 16 grudnia na swoje życie targnęła się 25 – letnia kobieta, która powiesiła się na gumowym wężu przed posesją na ul. Nowy Świat.

kt

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-23-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły