środa, 08 marzec 2017 21:09

Unia parkingowa

Aktualnie teren przy skrzyżowaniu ul. Św. Marcina i ul. Kosynierów jest porządkowany pod kątem inwestycji, wycinane są krzewy i niektóre drzewa. Aktualnie teren przy skrzyżowaniu ul. Św. Marcina i ul. Kosynierów jest porządkowany pod kątem inwestycji, wycinane są krzewy i niektóre drzewa.

Ponad 100 miejsc do zaparkowania auta pojawi się wkrótce w bezpośredniej okolicy Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Miasto przygotowuje się do budowy dwóch oświetlonych, odwodnionych i skanalizowanych parkingów w tej części gminy.

To ma być spore ułatwienie logistyczne organizowanych w tym miejscu imprez sportowych, czy – jak Dni Swarzędza – kulturalnych. W przeciągu kilku miesięcy w okolicy wyrosną dwa porządne parkingi: jeden tuż przy skrzyżowaniu ul. Kosynierów z ul. Św. Marcina, drugi – między halą Unii a modernizowanym właśnie boiskiem. Pierwszy ma być gotowy już w maju, tak by ułatwić obsługę planowanej w połowie tego miesiąca swarzędzkiej imprezy biegowej: - Ogłoszony został przetarg nieograniczony na budowę parkingu. Otwarcie ofert planowane jest na 6 marca. Liczymy, że w przeciągu 2 tygodni od tej daty uda się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Jednym z kryteriów branych przez nas pod uwagę będzie czas realizacji inwestycji, ponieważ chcielibyśmy zdążyć z wykonaniem parkingu przed 6. Biegiem 10 km Szpot Swarzędz – zapowiada Bartłomiej Majchrzak, kierownik Referatu Inwestycji w swarzędzkim magistracie. Inwestycja  przewiduje zorganizowanie w tym miejscu 72 miejsc dla samochodów osobowych z kostki brukowej, 3 miejsc dla kierowców niepełnosprawnych, parking otrzyma też kanalizację deszczową, odwodnienie, a w okolicy zostanie zamontowane oświetlenie typu LED. Aktualnie teren przy skrzyżowaniu ul. Św. Marcina i ul. Kosynierów jest porządkowany pod kątem inwestycji, wycinane są krzewy i niektóre drzewa. Na drugi z parkingów poczekamy z kolei nieco dłużej: - Parking, który zostanie wybudowany tuż przy hali Unii znajduje się obecnie w ostatniej fazie projektowania, ale przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Szacujemy, że prace budowlane rozpoczną się miesiąc później. Niewykluczone jednocześnie, że do jego budowy dojdzie dopiero po majowym biegu, żeby inwestycja nie stwarzała kolizji z tą imprezą. Cały czas analizujemy taką możliwość – dodaje B. Majchrzak. Drugi z parkingów będzie nieco mniejszy, bo jego projekt przewiduje wybudowanie 35 miejsc postojowych (plus dwa miejsca dla inwalidów), jednak i tutaj zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, odwodnienie oraz ledowe oświetlenie. Oba parkingi – jak wynika ze sporządzonego przez miasto kosztorysu inwestorskiego – mogą kosztować nieco ponad 850 tys. zł. Mogą, ale jak przekonuje szef referatu, inwestycje będą tańsze: - Ceny ofertowe, jak wynika z naszych obserwacji podczas przetargów, winny być o ok. 30% niższe – podkreśla B. Majchrzak. Oznaczałoby to, że zorganizowanie nieco ponad 100 miejsc postojowych w rejonie miejscowego kompleksu sportowego pochłonie ok. 600 tys. zł.

mn

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Okladka-16_2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły