sobota, 25 luty 2017 19:26

Centrum do przebudowy

Foto: Zanim dojdzie do realizacji tej inwestycji, miasto – jako inwestor zastępczy spółki AQUANET - będzie musiał rozdzielić kanalizację ogólnospławną w centrum miasta na sanitarną i deszczową. Foto: Zanim dojdzie do realizacji tej inwestycji, miasto – jako inwestor zastępczy spółki AQUANET - będzie musiał rozdzielić kanalizację ogólnospławną w centrum miasta na sanitarną i deszczową.

Urząd Miasta i Gminy zlecił wykonanie projektu przebudowy kilku ulic w centrum miasta. Mieszkańcy ul. Zamkowej, Nowy Świat, Mickiewicza, Placu Powstańców Wlkp., Mylnej, Bramkowej i Gołębiej mogą w najbliższym czasie spodziewać się wizyt projektantów w swoich domach.

Zapowiadana od kilku lat przebudowa ul. Nowy Świat, Zamkowej, Mickiewicza oraz Placu Powstańców Wielkopolskich, a więc ciągów komunikacyjnych leżących w ścisłym centrum miasta coraz bliżej. Co ona zakłada? Miejsca te doczekają się nowych nawierzchni, chodników, zatok parkingowych oraz akcentów miejskiej zieleni. Te powstaną m.in. tuż przy nowym parkingu na Placu Powstańców Wielkopolskich. I chociaż miejsc do zaparkowania auta ma być w przyszłości nieco mniej niż aktualnie, to poruszanie się wokół placu zostanie ułatwione ze względu na nową organizację miejscowego parkingu, który po przebudowie będzie można objechać.
Część aut zostanie wyprowadzona z tego rejonu, m.in. do zatok parkingowych, które powstaną przy ul. Nowy Świat. Nowy parking na Placu Powstańców Wielkopolskich ma być trzyrzędowy i pomieścić 45 pojazdów (obecnie jest czterorzędowy i pozwala zaparkować 53 samochodom).
W centrum proponowanych zmian znajdzie się jednak ul. Zamkowa, która dodatkowo zostanie wyposażona w  miejsca postojowe na wysokości SP1, natomiast przy skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Grudzińskiego pojawi się poważne udogodnienie dla kierowców, czyli dwa pasy skrętu – w ul. Św. Marcina i w Grudzińskiego.
Co ważne, po przebudowie ul. Zamkowa stanie się drogą jednokierunkową na całej swojej długości, co oznacza, że do Rynku od strony północnej swarzędzanie nie dojadą. Będzie to możliwe tylko przez wspomnianą ul. Św. Marcina i dalej ul. Piaski lub przez ul. Cieszkowskiego, rozważane jest także utworzenie dodatkowego połączenia przez jedną z ulic od strony ul. Grudzińskiego.
Dodatkowe pasy wyjazdowe mają się pojawić także na przebudowanej ul. Nowy Świat, która również zostanie wyposażona w nową nawierzchnię, chodniki oraz zatoki parkingowe. W całym rejonie wykonywane będą także prace kanalizacyjne, wodociągowe, elektroenergetyczne, gazociągowe, związane z siecią telekomunikacyjną, w okolicy pojawi się też ledowe oświetlenie. Jak przed kilkoma dniami poinformował Urząd Miasta i Gminy, trwają aktualnie prace nad projektem tej poważnej inwestycji, a pracownicy biura projektowego, któremu zlecono opracowanie dokumentacji, będą wkrótce odwiedzać mieszkańców ulic objętych inwestycją. - Informujemy, że w celu opracowania projektów przyłączy do kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przyłączy wodociągowych oraz przyłączy elektroenergetycznych niezbędna będzie wizyta przedstawicieli biura projektowego w Państwa domach. Projektanci dokonają niezbędnych inwentaryzacji, ustalą z Państwem lokalizację projektowanych przyłączy oraz zbiorą odpowiednie oświadczenia właścicieli nieruchomości – czytamy na stronie internetowej magistratu.
Inwestycja związana z przebudową ul. Zamkowej, Nowy Świat i okolicznych ulic rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wcześniej będą wykonywane prace wodociągowo-kanalizacyjne, a także te związane z siecią gazociągową.

mn

Centrum do przebudowy 1

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Okladka-19_2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły