wtorek, 29 listopad 2016 21:47

Śmierć przy przystani

Fot. W miniony poniedziałek w pobliżu J. Swarzędzkiego dokonano makabrycznego odkrycia. Na betonowych schodach, prowadzących z targowiska do przystani kajakowej znaleziono zwłoki mężczyzny Fot. W miniony poniedziałek w pobliżu J. Swarzędzkiego dokonano makabrycznego odkrycia. Na betonowych schodach, prowadzących z targowiska do przystani kajakowej znaleziono zwłoki mężczyzny

Ciało 37 – letniego mężczyzny znaleziono  w miniony poniedziałek rano na schodach prowadzących do przystani nad J. Swarzędzkim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mieszkaniec Swarzędza popełnił samobójstwo, wieszając się na przewodzie elektrycznym.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia w naszym mieście doszło w miniony poniedziałek. Około godziny 9.00 rano w pobliżu J. Swarzędzkiego dokonano makabrycznego odkrycia. Na betonowych schodach, prowadzących  targowiska do przystani kajakowej znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak się później okazało to 37 – letni mieszkaniec Swarzędza.  Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Swarzędzu, którzy wykonali czynności oględzin z udziałem Technika Kryminalistyki, lekarza medycyny sądowej oraz Prokuratora.  -  Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu było powieszenie na przewodzie elektrycznym, przymocowanym do metalowej poręczy schodów – wyjaśnia – wyjaśnia zastępca komendanta swarzędzkiego Komisariatu kom. Piotr Borowiak. Na podstawie oględzin wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu, jednak – jak dodaje wiceszef swarzędzkiej policji - postępowanie w celu wyjaśnienia wszystkich jego okoliczności tej tragedii - jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda.  

W ostatnich latach bardzo często dochodzi - w naszym mieście i gminie - do czynów samobójczych, szczególnie w okresie poprzedzającym święta. Przypomnijmy. W 2014 policja poszukiwała młodego mężczyzny we Wierzenicy. Po akcji poszukiwawczej chłopaka – niestety - odnaleziono martwego kilkanaście dni później. Z kolei rok temu, w grudniu 2015 r. tuż przed świętami Bożego Narodzenia  zaginęła – przy dworcu PKP w Swarzędzu – swarzędzanka.  Jej ciało odnaleziono kilka dni później w  lesie w Antoninku. W obu przypadkach osoby wybrały śmierć samobójczą.  

Dlaczego tak się dzieje?  -  Niestety od kilku lat w okresie przedświątecznym  notujemy  tragiczne przypadki, które wynikają z osobistych problemów osób, dokonujących czynów samobójczych. Należy zatem w tym szczególnym okresie jakim są zbliżające się święta pomyśleć o osobach z naszego otoczenia, które borykają się z problemami lub są osamotnione i zastanowić się w jaki sposób można im pomóc. W wielu przypadkach wystarczy zwyczajna rozmowa, porada albo drobna pomoc, a można w ten sposób uratować ludzkie życie – podkreśla kom. Piotr Borowiak.

Kt

Fot. KMP Poznań, arch.TS

Skomentuj

Okladka-16-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły