poniedziałek, 24 październik 2016 19:43

Windami nad krajówką

Wiele wskazuje na to, że w przeciągu najbliższych dwóch lat wysłużona kładka nad drogą krajową przy ul. Kórnickiej zostanie rozebrana. W jej miejscu pojawi się nowa konstrukcja – z windami i podjazdami dla niepełnosprawnych. Jest już projekt tej inwestycji.

Od wielu lat stan techniczny kładki dla pieszych biegnącej nad drogą krajową jest katastrofalny. I chociaż ciąg komunikacyjny nie należy do szczególnie uczęszczanych, to jednak dziennie korzysta z niego przynajmniej kilkadziesiąt osób. Miasto nie wyremontuje go jednak. Wybuduje zupełnie nową konstrukcję – nie tylko ze schodami, ale również z windami i podjazdami dla niepełnosprawnych. Wiadomo nawet jak miałaby wyglądać nowa przeprawa dla pieszych przy ul. Kórnickiej, bo jak informuje ratusz, zakończyły się prace projektowe związane z tą planowaną od ubiegłego roku inwestycją. W jej ramach zardzewiałą konstrukcję zastąpi jednoprzęsłowy obiekt z podporami żelbetowymi, pełniącymi jednocześnie funkcje obudowy częściowo przeszklonych szybów windowych.

Tuż obok nich planuje się wybudowanie żelbetowych schodów dla pieszych. Kładka zostanie natomiast utrzymana w szarej kolorystyce, jednak „ocieplona” elementami drewnianymi, co ma nawiązywać do tradycji przemysłowej miasta. Cała konstrukcja zostanie też odpowiednio oświetlona - oprawy oświetleniowe osadzone zostaną w pochwycie balustrady, dodatkowe punkty świetlne pojawią się również u podstawy szybów windowych i w bliskiej odległości od pomostu nad samą krajówką. Inwestycja zostanie najprawdopodobniej zrealizowana w przeciągu dwóch najbliższych lat, jednak jeśli budżet gminy pozwoli – możliwe że w przyszłym roku. Szacuje się, że budowa kładki pochłonie ok. 2 mln zł. Niewykluczone przy tym, że miasto będzie starało się pozyskać dofinansowanie na to zadanie. mn

 

 

Tak ma wyglądać nowa przeprawa nad ul. Kórnicką. Zardzewiałą konstrukcję zastąpi jednoprzęsłowy obiekt z podporami żelbetowymi, pełniącymi jednocześnie funkcje obudowy częściowo przeszklonych szybów windowych.

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły