Wydarzenia (688)

piątek, 16 listopad 2018 23:41

Ulica z wyrokiem, osiedle czeka

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uznał odwołanie miasta dotyczące zmiany nazwy ul. Przybylskiego na ks. Tischnera. Decyzję sądu odnośnie zmiany nazwy os. Dąbrowszczaków na Szarych Szeregów powinniśmy poznać 6 grudnia. Tego bowiem dnia odbędzie się rozprawa w tej sprawie.
sobota, 10 listopad 2018 18:14

Swarzędzkie rogale też z Certyfikatem

Cukiernia „Magdalenka” ze Swarzędza oraz Cukiernia „Natura” i Cukiernia „Hoffmann”  - obie z  Kobylnicy – znalazły się w gronie 105. Cukierni, które uzyskały w tym roku Certyfikaty na wypiek rogali świętomarcińskich, nadany przez poznański  Cech Cukierników i Piekarzy.
piątek, 09 listopad 2018 13:30

Makabryczne odkrycie przy Stawnej

Zwłoki 45 – letniego mężczyzny, w stanie daleko posuniętego rozkładu znaleziono w dwa tygodnie temu w przyczepie campingowej, stojącej przy ul. Stawnej. Jak stwierdzili biegli, zgon nastąpił około dwa miesiące temu. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci swarzędzanina.
środa, 31 październik 2018 11:43

Co nas czeka przy cmentarzach?

Zbliża się Święto Zmarłych. W najbliższych dniach w rejonie swarzędzkich nekropolii możemy się spodziewać tradycyjnych zmian komunikacyjnych.
piątek, 26 październik 2018 09:49

Wybraliśmy nowych radnych

21 mandatami w nowej Radzie Miejskiej podzieliło się pięć Komitetów Wyborczych: KWW Mariana Szkudlarka, który zdobył 9 mandatów, Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, który uzyskał 6 mandatów, KW Prawo i Sprawiedliwość, któremu przypadły 3 mandaty,  Bezpartyjni Samorządowcy, którzy otrzymali 2 mandaty i KWW Anny Tomickiej, który zdobył 1 mandat.
piątek, 26 październik 2018 09:43

Marian Szkudlarek nokautuje rywali!

Marian Szkudlarek został burmistrzem na kolejną kadencję. W wyborczą niedzielą znokautował w I turze  swoich rywali – Witolda Garstkę, poseł Bożenę Szydłowską i Annę Tomicką – uzyskując aż 62,60% głosów. Na dotychczasowego gospodarza Gminy zagłosowało 14256 mieszkańców miasta i gminy Swarzędz.
piątek, 19 październik 2018 09:54

Wszystkie twarze burmistrzów

Takiej sytuacji w 28 – letniej historii swarzędzkiego samorządu dotychczas nie było.  Nigdy jeszcze urzędujący burmistrz  nie musiał mierzyć się - w walce o reelekcję – z dwoma byłymi burmistrzami z poprzednich kadencji i przedstawicielem partii obecnie rządzącej. Nigdy walka o ratuszowy fotel nie była tak bezpardonowa, cyniczna i bezwzględna…
wtorek, 16 październik 2018 16:05

Kto zostanie burmistrzem?

Witold Garstka, Marian Szkudlarek, Bożena  Szydłowska i Anna Tomicka walczą o fotel burmistrza naszej gminy.  Na kogo z tej czwórki postawią mieszkańcy?
wtorek, 16 październik 2018 15:59

Seniorzy coraz bliżej Paczkowa

Jakiś czas temu miasto obiegła informacja, że w Paczkowie powstanie tzw. dzienne centrum seniora. Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej pojawiło się więcej szczegółów na ten temat. Wiadomo m.in., że gmina zamierza uruchomić darmowe linie autobusowe lub dedykowane autobusy dla osób, które będą korzystały z ośrodka.
piątek, 12 październik 2018 08:35

Po zdrowie do kiosku?

Można w nich samodzielnie wykonać podstawowe badania: zrobić EKG, zmierzyć ciśnienie, temperaturę, puls, zbadać pojemność płuc, czy poziom utlenienia krwi. I to wszystko bez wyczekiwania w kolejce do lekarza czy gabinetu zabiegowego. Kioski telemedyczne, bo o nich mowa, mogą pojawić się także w naszym mieście.
startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Okladka-40_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły