Wydarzenia (697)

piątek, 11 styczeń 2019 22:34

Dąbrowszczacy zostają w Swarzędzu

W czwartek, 20 grudnia, Wojewódzki Sąd Administracyjny rozstrzygnął sprawę zmiany nazwy os. Dąbrowszczaków na Szarych Szeregów, rację przyznając swarzędzkiej Radzie Miejskiej oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. Oznacza to, że nazwa osiedla nie zostanie zmieniona. Przynajmniej na razie, bo werdykt jest jednak nieprawomocny.
W najbliższą niedzielę, po raz 27. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra także – tradycyjnie – i w naszej gminie. Czy Swarzędzkiemu Sztabowi WOŚP uda się pobić zeszłoroczny rekord i zebrać kwotę wyższą niż 233 tys. zł.? Wierzymy, że tak się stanie, tym bardziej, że…
czwartek, 20 grudzień 2018 08:41

Pomoc doraźna pozostanie w Swarzędzu!

To już  pewne. Pomoc doraźna, którą oferują w nocy, w niedziele i święta lekarze w Przychodni Multi – Medic przy Cieszkowskiego będzie funkcjonowała w naszej gminie także w 2019 roku.  Placówka podpisała 12 grudnia umowę z WOW NFZ na kolejny rok, mimo braku wzrostu środków przeznaczonych na realizację kontraktu, o…
czwartek, 20 grudzień 2018 08:31

Dąbrowszczaków czy Szarych Szeregów?

Tego nadal nie wiadomo. Ubiegłotygodniowa rozprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu dotycząca zmiany nazwy osiedla nie zakończyła się wydaniem wyroku. Sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie tuż przed świętami – 20 grudnia.
czwartek, 13 grudzień 2018 17:44

Kolejarze pomierzą Szumana

Jak już informowaliśmy, mieszkańcy ul. Szumana (i innych w tej okolicy) wystąpili do PKP PLK z oficjalną prośbą o zamontowanie ekranów akustycznych na nasypie kolejowym wzdłuż ul. Szumana, skarżąc się na uciążliwy hałas związany z przejeżdżającymi w pobliżu pociągami. Dziś kolej zapowiada przeprowadzenie pomiarów dźwiękowych w tym rejonie gminy.
piątek, 07 grudzień 2018 21:06

Mikołajki na Rynku już w sobotę!

W  sobotę, 8 grudnia na swarzędzkim rynku o godz. 16:00 rozpocznie się świąteczna zabawa ze św. Mikołajem.
Zbigniewowi A. byłemu swarzędzkiemu radnemu, postawiono kolejne zarzuty o molestowanie seksualne. - Pokrzywdzonymi jest siedem kobiet, zarówno pełnoletnich jak i małoletnich – wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Michał Smętkowski. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmawia składania zeznań.
sobota, 01 grudzień 2018 13:10

Brutalny atak w centrum handlowym

Dwaj nietrzeźwi mężczyźni brutalnie pobili - w centrum handlowym Agrobex - mężczyznę, który zwrócił im uwagę, by nie załatwiali potrzeb fizjologicznych na ścianę budynku. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Sprawcy pobicia zostali zatrzymani.
poniedziałek, 26 listopad 2018 20:57

Burmistrz zaprzysiężony!

W miniony wtorek odbyła się premierowa sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. W jej trakcie zaprzysiężono nowego/starego burmistrza naszej gminy – Mariana Szkudlarka. Gospodarz miasta przedstawił też cele rozpoczętej właśnie kadencji oraz gabinet najbliższych współpracowników.
piątek, 16 listopad 2018 23:41

Ulica z wyrokiem, osiedle czeka

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uznał odwołanie miasta dotyczące zmiany nazwy ul. Przybylskiego na ks. Tischnera. Decyzję sądu odnośnie zmiany nazwy os. Dąbrowszczaków na Szarych Szeregów powinniśmy poznać 6 grudnia. Tego bowiem dnia odbędzie się rozprawa w tej sprawie.
startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Okladka-2_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły