Wydarzenia (729)

czwartek, 23 maj 2019 22:27

Będą kolejne zamknięcia przejazdu!

W środę, 8 maja zamknięty został – na tydzień - przejazd kolejowy w Paczkowie przy ul. Średzkiej. W sobotę natomiast, po 3 dniach, postanowiono go otworzyć, ponieważ zmiana organizacji ruchu w tym miejscu została dokonana niezgodnie z przepisami. Przejazd ul. Średzką będzie jednak regularnie zamykany aż do czerwca przyszłego roku!
czwartek, 23 maj 2019 22:20

Kogo wyślemy do Brukseli?

W najbliższą niedzielę, 26 maja udamy się do urn wyborczych by na kolejne 5 lat wybrać naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Mieszkańcy naszej gminy  mają do wyboru 60 kandydatów, reprezentujących 6 Komitetów Wyborczych. Niestety, nie ma wśród nich żadnego mieszkańca naszej gminy.
wtorek, 21 maj 2019 07:51

Przebudowa Transportowej idzie w las

Jeszcze w tym roku rozpocznie się i zakończy drugi etap generalnego remontu ul. Transportowej w Garbach i Zalasewie. Tym razem prace mają objąć odcinek do granicy administracyjnej z Poznaniem, czyli tzw. „leśną” część drogi.
czwartek, 16 maj 2019 07:11

„Dwójka” rośnie

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Polnej. Dzięki temu przedsięwzięciu, przypomnijmy, placówka doczeka się m.in. kolejnego skrzydła dydaktycznego oraz całkiem nowego wyglądu.
piątek, 10 maj 2019 12:50

Kocioł w Paczkowie!

W środę, 8 maja zamknięty został – na tydzień - przejazd kolejowy w Paczkowie przy ul. Średzkiej. To spore utrudnienie komunikacyjne. A także zaskoczenie dla mieszkańców i swarzędzkiego ratusza, bo o zmianach w organizacji ruchu w tej okolicy nie informowało zarówno PKP, które modernizuje linię kolejową oraz Zarząd Dróg Powiatowych,…
Bardzo poważne utrudnienia komunikacyjne czekają na mieszkańców naszej gminy w niedzielę, 5 maja. Na kilka godzin była trasa krajowa nr 5 zostanie praktycznie zablokowana. Powód? Ogólnoświatowy Bieg Charytatywny Wings for Life World Run, który rozpocznie się o 13.00 na poznańskiej Malcie i którego uczestnicy udadzą się „byłą” piątką w kierunku…
wtorek, 30 kwiecień 2019 13:06

Złodzieje kredytów zatrzymani w Swarzędzu

Dwie osoby próbowały wyłudzić kredyt w wysokości 90 tys. zł w jednym ze swarzędzkich banków. Obie zostały zatrzymane. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
środa, 24 kwiecień 2019 07:21

Skatował kolegę do nieprzytomności

Swarzędzcy policjanci zatrzymali Ukraińca, który na terenie jednej ze swarzędzkich firm pobił do nieprzytomności swojego kolegę, także pochodzącego z Ukrainy.  Skatowany mężczyzna  z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mimo tego, Prokuratura nie zastosowała wobec sprawcy aresztu tymczasowego - o co wnioskowali stróże prawa - tylko dozór policyjny.
piątek, 19 kwiecień 2019 19:38

Zaginiona 17 – latka z synkiem odnaleziona!

Mamy szczęśliwy finał akcji poszukiwawczej. W piątek w południe policjanci ze swarzędzkiego Komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odnaleźli zaginioną 17 - letnią swarzędzankę wraz z dzieckiem w Poznaniu na ul. Kochanowskiego (róg Dąbrowskiego).
czwartek, 18 kwiecień 2019 07:26

Podstawówka do rozbudowy

Miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Polnej, podpisało też umowę z wykonawcą inwestycji. Dzięki temu przedsięwzięciu placówka doczeka się m.in. kolejnego skrzydła dydaktycznego oraz całkiem nowego wyglądu.
startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Okladka-20-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły