niedziela, 24 luty 2019 19:17

Swarek zagra o medal Mistrzostw Polski!

Juniorzy młodsi Swarka Swarzędz wywalczyli awans do turnieju finałowego Halowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Gąsawie w dniach 2-3 marca.  W niedzielnym turnieju eliminacyjnym zaprezentowali formę, która napawa optymizmem i pozwala myśleć o medalu.

W meczu dnia zespół Swarka zmierzył się z faworytem zespołem AZS Politechnika Poznańska. Swarzędzanie wygrali pierwszą połowę  aż 3:0.  5 minut przed końcem spotkania  gospodarze doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że nic nie powstrzyma poznańskiej drużyny, Swarek wyprowadził kontratak i strzelił gola na 4:3. Ostatnie minuty meczu przyniosły szczęście rywalom. Wykorzystali dwa karne rzuty rożne. Porażka 4:5 z najmocniejszą drużyną w kraju pokazuje jak wielkie możliwości drzemią w zespole Swarka. Drużynie bardzo młodej, bo przecież połowa zawodników kwalifikuje się do gry w młodszej kategorii wiekowej. Pozostałe mecze Swarek wygrał. Te zwycięstwa dają Swarkowi drugie miejsce w wielkopolskiej grupie eliminacyjnej i dają bezpośredni awans do finałów Mistrzostw Polski!