piątek, 08 luty 2019 17:47

Niespodzianka juniorek Lidera

Miniony weekend był pierwszym pracowitym weekendzie po feriach zimowych i obozie. Młode Liderki rozegrały cztery spotkania, w których zanotowały bilans 2-2, ale weekend ten należy zaliczyć do bardzo udanych.

W sobotę swarzędzanki zaczęły od porażki 45:51 w rozgrywkach Kadetki B z MKS Opalenica. Punkty zdobywały: Turek 17, Szuba 8, Sznajder 6, Gibki 5, Fornalik 4, Kaczmarek 4, Wieżewska 1, Betka, Czosnowska, Szukalska, Kołodziejczak. W sobotnie popołudnie juniorki U18 Lidera zmierzyły się w Poznaniu z MUKSem. Po fantastycznym meczu sprawiły ogromną niespodziankę i pokonały rywalki 64:61. Mecz kipiał od emocji, poznanianki lepiej zaczęły i w 1 kwarcie prowadziły ośmioma punktami 15:7. Liderki do przerwy zniwelowały straty i na przerwę schodziły przy wyniku 28:28. Trzecia kwarta to popis Liderek, które wygrały ją 22:13. Czwarta kwarta to pościg poznanianek. Na sekundę przed końcem punkty na 64:61 zdobyła Ola Żukowska, która w ten dzień zdobyła ich najwięcej 17. Rozpaczliwy rzut na 3 MUKSu zablokowała Wiktoria Flaszak i swarzędzanki wygrały. Punkty w meczu zdobyły: M. Piasecka 14 (3x3), O. Flaszak 12, M. Urbaniak 10, W. Flaszak 9, D. Rubach 2, Kasołka, Turek, Krzywińska, Fornalik. Juniorki walczą o jedno z czterech pierwszych miejsc premiowanych awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W niedzielę kadetki U16 odniosły pewne zwycięstwo w Ostrowie pokonując UKS Basket 71:48. Liderki są pierwsze w ligowej tabeli i zapewniły sobie już awans do ćwierćfinałów MP. Punkty zdobywały: Krzywińska 14, Rubach 13, Majchrzak 11, Żukowska 11, Turek 7, Piasecka 6, Sznajder 4, Fornalik 3, Kasołka 2, Kaczmarek, Szukalska. Ostatni mecz weekendu rozegrały młodziczki starsze, które przegrały w Kórniku z MUKSem 29:48. Punkty zdobywały: Szuba 10, Maj 6, Walaszek 4, Owczarz 3, Flaszak 2, Łuczak 2, Szramkiewicz 2, Przespolewska, Rzepka, Chrzanowska, Gibki, Sznajder. Liderki po I rundzie awansowały do grupy mistrzowskiej w tym roczniku.