czwartek, 11 styczeń 2018 21:12

Kacper Majchrzak z Wojskowym Mistrzostwem Świata!

Znakomicie spisał się swarzędzki pływak, Kacper Majchrzak w zawodach Pucharu Świata w Berlinie, gdzie ustanowił dwa rekordy Polski: na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Znakomicie spisał się swarzędzki pływak, Kacper Majchrzak w zawodach Pucharu Świata w Berlinie, gdzie ustanowił dwa rekordy Polski: na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. fot. P.Skraba, facebook Kacpra Majchrzaka

Wspaniały sukces odniósł swarzędzki pływak, Kacper Majchrzak na 49. Wojskowych Mistrzostwach Świata CISM w pływaniu, które w grudniu odbywały się w Rio de Janeiro. Zawodnik poznańskiej Warty sześć razy stanął na podium, zdobywając Wojskowe Mistrzostwo Świata  na 200 m stylem dowolnym i ustanawiając militarny rekord świata oraz „życiówkę” na 100 m.

Miniony rok był pasmem sukcesów swarzędzkiego sportowca Kacpra Majchrzaka, pływaka poznańskiej Warty. Tydzień przed świętami swarzędzanin zdobył kolejne laury, tym razem na odbywających się w Rio de Janeiro 49. Wojskowych Mistrzostwach Świata w pływaniu. Kacper Majchrzak został Wojskowym Mistrzem Świata na 200 m stylem dowolnym, ustanowił Militarny Rekord Świata, zaliczył też rekord życiowy na dystansie 100 m stylem dowolnym i zdobył w sumie sześć medali (1 złoty, dwa srebrne i trzy brązowe).
Kilka dni po triumfie w Rio de Janeiro swarzędzki pływak zdobył kolejne laury na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Polski. Zawodnik poznańskiej Warty obronił dwa tytuły Mistrza Polski, zdobywając dwa złote medale: na 100 m stylem dowolnym z czasem 46.62 i na 200m dowolnym [1:42.23]
oraz srebro w sztafecie 4x50m dowolnym mix.