niedziela, 02 kwiecień 2017 10:20

Swarek ze srebrnymi medalami

Srebrny medal zdobyła drużyna dziewcząt w Zimowej Międzywojewódzkiej Lidze Młodziczek. To kolejny bardzo duży sukces tej drużyny.

W dniu 18.03.2017 w Poznaniu odbył się turniej finałowy Zimowej Międzywojewódzkiej Ligi Młodziczek. Do ścisłego finału w wyniku eliminacji zakwalifikowały się drużyny: LKS Gąsawa, Pomorzanin Toruń, AZS SP85 Politechnika Poznańska oraz Swarek Swarzędz. W pierwszym spotkaniu drużyna ze Swarzędza zmierzyła się ze swoim najgroźniejszym lokalnym rywalem – AZS Politechniką Poznańską. Dziewczyny od pierwszych sekund spotkania narzuciły rywalkom duże tempo gry, bardzo skutecznie broniły dostępu do własnej bramki, a w ataku były bezlitosne. Wygrały aż 4:0!  W drugiej rundzie Swarek zmierzył się z Gąsawą. Mecz zaczął się znakomicie dla swarzędzanek, które wzorcowo wykonały akcję specjalnie przygotowaną na ten mecz, strzelając gola. Mecz był bardzo zacięty i dopiero pod koniec pierwszej połowy rywalki zdołały wyrównać. Druga połowa to wyrównana „wymiana ciosów”, z której zwycięsko wyszła bardziej doświadczona drużyna z Gąsawy, która wygrała mecz 2:1. W trzeciej rundzie Swarek zremisował z Pomorzaninem Toruń 1:1, natomiast Gąsawa pokonała Politechnikę 4:1, pieczętując swoją wygraną w całym cyklu. Drugie miejsce, dzięki lepszemu bilansowi bramek zdobył Swarek, a trzecie Pomorzanin. Walka o dalsze miejsca rozgrywek również przyniosła dużą satysfakcję swarzędzkiemu klubowi. Niespodziewanie bowiem V miejsce, najwyższe miejsce wśród drużyn słabszych, zajął drugi zespół Swarka. Dziewczyny zagrały bardzo ambitnie, pokazując już całkiem spore umiejętności.
Skład Swarka 1: Wiktoria Noculuk, Julia Bittner, Julia Szynka, Dagmara Czerniak, Marta Czujewicz, Matylda Zalewska, Monika Palacz, Julia Rymer, Oliwia Zalewska, Karolina Rozkres
Skład Swarka 2: Ola Boniecka, Marlena Mostowska, Jagoda Arciszewska, Dominika Bucher, Natalia Bucher, Anastazja Nowak, Julia Kotkowiak, Veronika Markiewicz