czwartek, 29 grudzień 2016 21:42

Przyznano nagrody sportowe

Przyznano nagrody sportowe Fot. T. Radziszewska (UMiG)

Nagrody finansowe  za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016r. przyznano 16. zawodnikom i zawodniczkom z naszej gminy. 12 kolejnych osób otrzymało wyróżnienia sportowe. W sumie do magistratu wpłynęło 34 wniosków.

Po raz kolejny w Ośrodku Kultury – przed świętami Bożego  Narodzenia - odbyła się tradycyjna uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień sportowym mieszkańcom naszej gminy, którzy w minionym roku mogli poszczycić się wybitnymi osiągnięciami sportowymi. Burmistrz Marian Szkudlarek wraz  Komisją ds. Wyróżnień i Nagród Sportowych (w składzie: Agata Kubacka, Paweł Bocian, Zygmunt Majchrzak, Jacek Hejnowski, Mateusz Matuszak) przyznał w sumie  szesnaście nagród finansowych w kwocie od 800 do 2.400 zł. Nagrody otrzymali: Kacper Majchrzak   (pływanie – olimpijczyk z Rio de Janeiro, rekordzista Polski), Oriana Walasek (hokej na trawie- mistrzyni Polski), Mikołaj Szaferski (taekwondo – mistrz Polski), Waldemar Rataj (hokej na trawie - mistrz Polski), Sebastian Nowicki (zapasy – I miejsce w Pucharze Polski), Krzysztof Schiller (kajak-polo – I miejsce w Pucharze Polski), Maksym Majchrzak (kajakarstwo – Mistrz Polski juniorów), Magdalena Biadała (pływanie synchroniczne – V miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów), Damian Goździk (pływanie –II i II miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski), Krzysztof Wojtyś ( wioślarstwo –I i II miejsce na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży), Mikołaj Wójcik (taekwondo olimpijskie - II i III miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski), Agnieszka Kowalczyk (rugby –II miejsce na Mistrzostwach Europy), Maria Gorczyca (biegi na orientację –I miejsce na Mistrzostwach Polski ), Jakub Lebioda (Hokej na trawie – II miejsce na Mistrzostwach Europy), Michał Machowiak (karate WKF – II miejsce na Mistrzostwach Polski), Stanisław Sadowski (wioślarstwo – II miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski). Wyróżnienia  sportowe otrzymali: Danuta Kapturska (lekkoatletyka), Antonina Walczak (taekwondo karate WKF), Urszula Sadowska (wioślarstwo), Robert Puwałowski (armwrestling), olimpijskie), Michał Dutkiewicz (judo), Oliwier Cichocki (pływanie), Tomasz Pawlaczyk (Tomasz Masłowski (kręglarstwo), Maurycy Wawrzyniak (futbol amerykański), Adrianna Pawlak (karate WKF), Kacper Biadała (karate WKF) i Stanisław Popow (karate WKF). Gratulujemy!

kk

 

 

 

 

 

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
okladka-24-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły