Sport (288)

piątek, 16 listopad 2018 23:39

Bardzo udany weekend Liderek

W miniony weekend mimo święta młode swarzędzkie koszykarki spędziły bardzo pracowicie. W sobotę Kadetki B udały się do Leszna na mecz z Tęczą. Liderki kiepsko grały do przerwy, ale reprymenda trenerki w szatni podziałała i pewnie wygrały 58:43.
piątek, 16 listopad 2018 23:36

Ania Starszak ze złotem!

W Osielsku odbyły się Międzynarodowe Zawody Zapaśnicze w stylu wolnym. Znakomicie zaprezentowała się młoda swarzędzka zapaśniczka, Ania Starszak, która zdobyła złoty medal! W miniony weekend w Osielsku odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, w którym wzięło udział ponad 200 zawodników z 25 klubów z całej Polski oraz kluby z Niemiec i…
piątek, 09 listopad 2018 13:31

Mamy Mistrza Polski Młodzików!

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym do Janowa Lubelskiego pojechało trzech Unitów. Największy sukces spośród nich odniósł Piotr Chełek, który wygrał swoją kategorię wagową!
piątek, 26 październik 2018 09:36

Odszedł człowiek legenda!

Ze smutkiem informujemy, że zmarł najwybitniejszy sportowiec swarzędzkiej Unii, zapaśnik, olimpijczyk i trener wielu pokoleń  Zdzisław Schneider, człowiek legenda. Nieposzlakowany wzór sportowca.
czwartek, 04 październik 2018 11:53

Mistrzowie Świata w siatkówce w Zalasewie!

W najbliższy weekend nasza Gmina stanie się niekwestionowaną stolicą polskiej siatkówki. A wszystko za sprawą XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia. W hali sportowej w Zalasewie zmierzą się gwiazdy światowej siatkówki, nie zabraknie też kilku mistrzów Świata, którzy w niedzielę wywalczyli w finale złoty medal, pokonując Brazylię 3:0.
wtorek, 18 wrzesień 2018 10:09

Swarek wicemistrzem Polski w kategorii dzieci!

Srebrne medale zdobył Swarek podczas turnieju finałowego Grand Prix Polski dzieci w hokeju na trawie. W drodze do finału chłopcy ze Swarka wygrali 9 spotkań, ulegając dopiero w finale swojemu największemu rywalowi, drużynie UKS SP26 Poznań.
Tym, czym dla wszystkich sportowców jest start w Igrzyskach Olimpijskich, tym dla uprawiających triathlon, czyli dla „ludzi z żelaza”, jest start w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w miejscowości Kona na Hawajach.
28.06.2018 wystartowała XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Śląskie 2018. Drużyna juniorek młodszych Swarka Swarzędz wyjechała do Siemianowic Śląskich, gdzie o tytuł Mistrza Polski zagra 5 najlepszych dziewczęcych drużyn w kraju.
piątek, 06 lipiec 2018 09:57

Kajakarka ze srebrnymi medalami

Swarzędzka kajakarka Zuzanna Hałas odniosła wspaniały sukces na Mistrzostwach Północnych Niemiec. Swarzędzanka zdobyła trzy srebrne medale.
sobota, 30 czerwiec 2018 02:39

Swarek drugi w Międzynarodowym Memoriale

Drugie miejsce zajęła drużyna młodzików Swarka Swarzędz w XVIII Międzynarodowym Memoriale im. Andrzeja Pieścickiego w Środzie Wielkopolskiej. Po trzech dniach zmagań swarzędzanie musieli uznać wyższość tylko ukraińskiej drużyny Avangard Kalinovka.