czwartek, 11 styczeń 2018 21:14

Nie płacimy już podatku za psa

Podatek za psa został w naszej gminie zniesiony. Od I 2018 r. nie musimy już płacić za swojego czworonożnego pupila. Podatek za psa został w naszej gminie zniesiony. Od I 2018 r. nie musimy już płacić za swojego czworonożnego pupila.

Przypominamy właścicielom czworonogów, że od 1 stycznia br. nie obowiązuje już w naszej gminie podatek z tytułu posiadania  psa. Swarzędzki samorząd zlikwidował opłatę pod koniec ubiegłego roku.

Obowiązek uiszczania  podatku  za posiadanie psa nasza Gmina wprowadziła w październiku 2007r. Opłata wynosiła 30 zł. Kilka miesięcy temu zniesienie podatku za psa zapowiedział  burmistrz Marian Szkudlarek, podkreślając, że opłatę uiszcza mała grupa właścicieli, a uruchamianie całej procedury windykacji, by odzyskać 30 zł. jest żmudne i mało opłacalne.  Projekt uchwały w tej sprawie trafił pod obrady rajców. Podczas październikowej sesji Rada Miejska 20 głosami „za” zniosła podatek za posiadanie psa. Od 1 stycznia 2018 roku właściciele czworonogów na terenie naszej gminy nie muszą już uiszczać opłaty za swoich pupili.

kk

Skomentuj

Okaldka-12_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły