piątek, 29 grudzień 2017 11:57

Będzie bezpieczniej dzięki inteligentnej sygnalizacji?

Zamontowany na Planetarnej system ma zwiększać bezpieczeństwo przechodniów na przejściach dla pieszych oraz w znacznym stopniu pomóc osobom niedowidzącym i użytkownikom smartphone-ów, powszechnie używanych przez uczniów Zamontowany na Planetarnej system ma zwiększać bezpieczeństwo przechodniów na przejściach dla pieszych oraz w znacznym stopniu pomóc osobom niedowidzącym i użytkownikom smartphone-ów, powszechnie używanych przez uczniów fot. umig

Swarzędzki ratusz testuje S-LINE - nowatorski system wspierający tradycyjną sygnalizację dla pieszych. W urządzenie tego typu – po raz pierwszy w Polsce - zostało wyposażone już przejście dla pieszych na ul. Planetarnej, vis a vis Szkoły Podstawowej nr 1  w Zalasewie.

Przejście dla pieszych przed Szkołą Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie zostało wyposażone w nowoczesne urządzenie, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. – Na Planetarnej testowany jest nowatorski system wspierający tradycyjną sygnalizację dla pieszych o nazwie  S-LINE. To  produkt którego zadaniem  jest zwiększenie bezpieczeństwa przechodniów na przejściach dla pieszych oraz w znacznym stopniu pomóc osobom niedowidzącym i użytkownikom smartphone-ów, powszechnie używanych przez uczniów – wyjaśnia Piotr Nawrocki ze swarzędzkiego ratusza.
Zamontowany przy ul. Planetarnej 7 układ składa się z led-owych pasków świetlnych zlokalizowanych w chodniku oraz modułu sterującego, połączonego ze sterownikiem sygnalizacji świetlnej. Kolor wyświetlany na paskach led-owych odpowiada barwie światła na sygnalizatorze dla pieszych. Zestaw wyposażony jest w funkcję ściemniania w nocy.
System zamontowała w Zalasewie poznańska firma Stoye. Jest on bezpieczny dla użytkowników dróg, posiada podwójny mechanizm zabezpieczeń, a poprzez swoją modułowość można go zastosować na każdym skrzyżowaniu. - Jest to pierwsza w Polsce realizacja systemu wsparcia sygnalizacji świetlnej S-Line przy przejściu dla pieszych – dodaje Maciej Woliński z  UMiG w Swarzędzu.

kk

Skomentuj

Okladka-45_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły