wtorek, 07 listopad 2017 19:41

Gmina ma trzy nowe ulice

Ulica Cieszkowskiego to jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w mieście. Do tej pory jednak jej nazwa nie była zatwierdzona. W 2014 r. obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin jej patrona budując mu pomnik na Rynku, nie wiedząc, że w świetle dokumentów nie ma on nawet swojej ulicy. Ulica Cieszkowskiego to jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w mieście. Do tej pory jednak jej nazwa nie była zatwierdzona. W 2014 r. obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin jej patrona budując mu pomnik na Rynku, nie wiedząc, że w świetle dokumentów nie ma on nawet swojej ulicy.

Chociaż jeździmy i spacerujemy nimi od lat, dopiero w ubiegłym tygodniu oficjalnie zyskały swoje nazwy. Mowa o ul. Cieszkowskiego, Cmentarnej i Rabowickiej.

 

Jak się okazuje, ulice te – mimo że funkcjonujące na oficjalnych mapach miasta i w świadomości społecznej od wielu lat – nie miały do tej pory prawa do swoich nazw. Powód? Miasto nigdy nie podjęło uchwał dotyczących nadania im nazw, choć drogi te są ujęte w miejskim rejestrze sieci ulic od... 1986 r. Skąd to przeoczenie? Tego zapewne już się nie dowiemy. Najważniejsze jednak, że zaległości administracyjne - po 31 latach - udało się nadrobić. Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej samorządowcy przegłosowali odpowiednie uchwały w tej sprawie. Wypada nam zatem odnotować tę dokumentacyjną osobliwość i ogłosić, że od dziś ul. Cieszkowskiego, Cmentarną i Rabowicką możemy podróżować oficjalnie, a nie umownie.

mn 

Skomentuj

Okladka-2_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły