niedziela, 05 listopad 2017 14:19

Skarbnik za skarbnika

Maciej Narłowski jako skarbnik Swarzędza przepracował 12 lat, 5 miesięcy i 20 dni. Fot. M. Woliński Maciej Narłowski jako skarbnik Swarzędza przepracował 12 lat, 5 miesięcy i 20 dni. Fot. M. Woliński

Długoletni skarbnik gminy, Maciej Narłowski oficjalnie przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpiła go jego dotychczasowa zastępczyni – Karolina Dziekan.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni – na wniosek burmistrza – odwołali ze stanowiska skarbnika gminy Macieja Narłowskiego, który udał się na zasłużoną emeryturę. Długoletniego głównego finansistę Swarzędza urzędnicy i samorządowcy pożegnali brawami, kwiatami i ze wzruszeniem: - Pan Maciej Narłowski przepracował 47 lat, w tym prawie 13 lat na stanowisku skarbnika w naszej gminie i jest to tak bogate doświadczenie, że nieprędko ktoś będzie mógł się takim pochwalić na tym stanowisku – powiedział burmistrz Marian Szkudlarek, podkreślając że w czasie swojej pracy w Swarzędzu Maciej Narłowski współpracował z trzema burmistrzami, jedną osobą pełniącą obowiązki burmistrza i wieloma radnymi. W przeciągu tych kilkunastu lat pracy dla Swarzędza – jak wyliczył gospodarz gminy – skarbnik parafował dokumenty finansowe na łączną kwotę prawie 2 mld zł., choć gdy zaczynał pracę w Swarzędzu, budżet miasta był trzykrotnie mniejszy od obecnego: - Pełnił Pan tę funkcję godnie, rzetelnie i uczciwie. Za te wszystkie lata pracy, również w imieniu pracowników ratusza, bardzo Panu dziękuję – podsumował M. Szkudlarek. Jak z kolei w czasie swojego okolicznościowego wystąpienia podkreślił Maciej Narłowski, praca w swarzędzkim samorządzie była dla niego zaszczytem. - Szczególnie chciałbym podziękować tym, którzy pracowali ze mną najdłużej: radnym, burmistrzom, urzędnikom, sołtysom. Życzę państwu samych sukcesów: zarówno w pracy zawodowej dla dobra miasta, jak i w życiu prywatnym – mówił M. Narłowski. Następcą odchodzącego skarbnika – również na wniosek burmistrza - została jego dotychczasowa zastępczyni, Karolina Dziekan. Obejmując nowe stanowisko świeżo upieczona pani skarbnik Swarzędza nie kryła wzruszenia, dziękując poprzednikowi za wieloletnią współpracę, władzom miasta natomiast za zaufanie. Odnotujmy, że Karolina Dziekan w swarzędzkim ratuszu pracuje od 12 lat, a funkcję zastępcy skarbnika pełniła od 2010 r. Jest magistrem zarządzania finansami oraz magistrem międzynarodowych stosunków gospodarczych. Jej zastępcą, jak poinformowano, będzie Szymon Pieniowski, który do tej pory sprawował funkcję kierownika Wydziału Pomocy Publicznej i Windykacji.

mn

Skomentuj

Okladka-37_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły