sobota, 08 lipiec 2017 10:28

Aleja nad Jeziorem imienia Henryka Błachnio

Rada Miejska przegłosowała uchwałę nadającą Alei nad Jeziorem Swarzędzkim imię Henryka Błachnio, zmarłego w ubiegłym roku  znakomitego swarzędzkiego artysty fotografika, pasjonata przyrody, promującego i opiewającego w swojej twórczości  piękno swarzędzkiej ziemi.

 

4 września 2016r. zmarł znany, bardzo lubiany i ceniony przez rzesze mieszkańców  wybitny artysta fotografik, pasjonat przyrody, miłośnik ziemi swarzędzkiej, pedagog i wykładowca Henryk Błachnio. Człowiek nader skromny, o wysokiej kulturze osobistej, cieszący się w naszej swarzędzkiej społeczności szacunkiem i uznaniem. Swarzędz zawdzięcza wiele Panu Henrykowi. Nasza gmina przez wiele lat stała się obiektem artystycznych działań fotografika. Dzięki ogromnej pasji Pana Henryka możemy cieszyć się – jak i kolejne pokolenia swarzędzan - niebanalnymi ujęciami przyrody, krajobrazu, czy zabytków naszej gminy, zapisanymi na kartach kolejnych albumów. Chcąc upamiętnić postać znanego i nieodżałowanego artysty z wnioskiem do burmistrza i Rady Miejskiej o jego upamiętnienie i godne uhonorowanie zwrócili się swarzędzcy regionaliści skupieni w Towarzystwie Miłośników Ziemi Swarzędzkiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. L. Grajka.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie przyjęli uchwałę nadającą Alei nad Jeziorem Swarzędzkim (od ul. św. Marcina do ul. A. Cieszkowskiego) imię Henryka Błachnio. To zmarły fotografik, który na fotograficznej kliszy utrwalał piękno naszej małej Ojczyny, będzie teraz patronem klimatycznej alei nad swarzędzkim jeziorem.

kt

pic

fot. P.Henc, arch.TS
fot. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę nadającą Alei nad Jeziorem Swarzędzkim (od ul. św. Marcina do ul. A. Cieszkowskiego) imię Henryka Błachnio.

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Okladka-19_2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły