sobota, 03 czerwiec 2017 12:38

Jasno na Zamkowej i Grudzińskiego

Przy skrzyżowaniu ul. Zamkowej i Grudzińskiego miasto zainstalowało testowe oświetlenie ledowe. Wkrótce pojawi się ono także w innych lokalizacjach. Przy skrzyżowaniu ul. Zamkowej i Grudzińskiego miasto zainstalowało testowe oświetlenie ledowe. Wkrótce pojawi się ono także w innych lokalizacjach.

Skrzyżowanie ul. Zamkowej i Grudzińskiego to jedno z najbardziej uczęszczanych przez pieszych miejsc w naszej gminie. Kilkanaście dni temu w okolicy pojawiło się porządne, ledowe oświetlenie.

Krzyżówka ul. Zamkowej i Grudzińskiego to jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Swarzędzu, przynajmniej dla pieszych. To tutaj łączą się drogi prowadzące ze szkoły podstawowej, przedszkola, kościoła, targowiska, jeziora, czy osiedli mieszkaniowych. Przy samym tylko skrzyżowaniu znajdują się cztery – mocno uczęszczane każdego dnia – przejścia dla pieszych. Kilkanaście dni temu miasto podjęło decyzję, by zamontować w tym miejscu specjalne oświetlenie wraz z sygnalizatorami informującymi o ruchu pieszych. Kosztem 88 tys. zł przy każdym przejściu pojawiły się po dwa słupy z energooszczędnym oświetleniem: - Skrzyżowanie to znajduje się na drodze  powiatowej, na której jest spory ruch samochodów, znajduje się też w sąsiedztwie szkoły podstawowej, kościoła i stanowi główny ciąg pieszy między rynkiem a osiedlami. Dlatego też postanowiliśmy zrealizować w okolicy testowy projekt oświetlenia ledowego wraz z sygnalizacją dla kierowców. Ten projekt chcielibyśmy powielać w innych lokalizacjach, które mogą być zgłaszane przez mieszkańców, wyjdą ze statystyk policyjnych lub z naszych obserwacji. Jedną z kolejnych propozycji jest np. skrzyżowanie w ul. Granicznej za rondem na wysokości „Biedronki” - powiedział nam wiceburmistrz Grzegorz Taterka. Nowatorstwo tego projektu polega na tym, że oświetlenie jest energooszczędne, uzbrojone w dodatkową sygnalizację ostrzegawczą, co sprawia, że pieszy widoczny jest dla kierowcy ze sporej odległości.

mn 

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-26-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły