piątek, 12 maj 2017 22:22

Rozpoczyna się remont na Dworcowej

I etap budowy ul. Dworcowej obejmie 342 – metrowy odcinek od ul. Swarzędzkiej do ul. Słonecznikowej. I etap budowy ul. Dworcowej obejmie 342 – metrowy odcinek od ul. Swarzędzkiej do ul. Słonecznikowej.

Gmina w najbliższych dniach rozpoczyna remont nawierzchni dróg i parkingu w rejonie dworca PKP w Kobylnicy. W związku z tą inwestycją kierowców czekają utrudnienia w ruchu kołowym.

Mieszkańcy Kobylnicy na budowę nowej nawierzchni w ul. Dworcowej czekają od wielu już lat. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie ich cierpliwość zostanie nagrodzona. 14 kwietnia burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę ze zwycięską firmą Strabag,  a za kilka dni rozpoczną się prace remontowe na Dworcowej. W ramach inwestycji zostanie wybudowana  asfaltowa jezdnia o szerokości 6 metrów oraz chodnik o szerokości od 2 do 3 metrów. - W sąsiedztwie dworca PKP powstanie pętla autobusowa, parking dla 22 samochodów osobowych oraz dwie wiaty na 20 rowerów. Równocześnie zbudowane zostaną: oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna z przyłączami oraz kanał teletechniczny – wyjaśnia Maciej Woliński ze swarzędzkiego UMiG.  Inwestycja ma być gotowa w ciągu 150 dni od przekazania placu budowy, a więc wczesną jesienią br. Koszt realizacji I etapu budowy nawierzchni na ul. Dworcowej to nieco ponad 3 mln zł. - W związku z remontem od 16 maja nastąpią utrudnienia dla ruchu kołowego, polegające na  zabezpieczeniu wykonywania robót na ul. Dworcowej pomiędzy ul. Swarzędzką a ul. Krótką po stronie południowej oraz wykonania dojazdu do dworca PKP wraz z parkingiem – wyjaśnia  
Anna Pietrzak z  firmy wykonującej inwestycję.

kk

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-26-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły