czwartek, 27 kwiecień 2017 21:32

Przyszedł czas na Dworcową

Przypomnijmy, że w 2016r. nasza Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego dla projektu pod nazwą: „Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz". W ramach tego projektu planowana jest budowa dwóch zintegrowanych węzłów przesiadkowych - przy dworcach PKP w Swarzędzu i Kobylnicy.  Szacowany koszt wynosi ponad 13 mln zł, około 10 mln może wynieś unijne dofinansowanie. Przypomnijmy, że w 2016r. nasza Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego dla projektu pod nazwą: „Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz". W ramach tego projektu planowana jest budowa dwóch zintegrowanych węzłów przesiadkowych - przy dworcach PKP w Swarzędzu i Kobylnicy. Szacowany koszt wynosi ponad 13 mln zł, około 10 mln może wynieś unijne dofinansowanie.

3,1 mln zł. ma kosztować I etap przebudowy  ulicy Dworcowej w Kobylnicy, od ul. Swarzędzkiej do Słonecznikowej.  Tuż przed świętami podpisana została umowa na realizację tej – oczekiwanej od dawna przez mieszkańców – inwestycji. Nowa nawierzchnia ma zostać oddana do użytku wczesną jesienią br.

Mieszkańcy Kobylnicy na budowę nowej nawierzchni w ul. Dworcowej czekają od wielu już lat. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie ich cierpliwość zostanie nagrodzona. Realizacja inwestycji stanie się – w najbliższych miesiącach - faktem. W ostatnim czasie w swarzędzkim ratuszu zakończyła się bowiem procedura wyłonienia wykonawcy inwestycji, a 14 kwietnia burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę ze zwycięską firmą.  – Przetarg na wykonanie I etapu budowy ul. Dworcowej – czyli  342 – metrowy odcinek od ul. Swarzędzkiej do ul. Słonecznikowej  - wygrał poznański oddział formy Strabag – informuje Maciej Woliński z  Wydziału Promocji swarzędzkiego ratusza.  - W ramach tego zadania wybudowana zostanie asfaltowa jezdnia o szerokości 6 metrów oraz chodnik o szerokości od 2 do 3 metrów. W sąsiedztwie dworca PKP powstanie pętla autobusowa, parking dla 22 samochodów osobowych oraz dwie wiaty na 20 rowerów. Równocześnie zbudowane zostaną: oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna z przyłączami oraz kanał teletechniczny – dodaje Woliński. Inwestycja – jak twierdzą swarzędzcy urzędnicy - ma być gotowa w ciągu 150 dni od przekazania placu budowy, a więc wczesną jesienią br. Koszt realizacji I etapu budowy nawierzchni na ul. Dworcowej to nieco ponad 3 mln zł.

kk

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-26-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły