środa, 12 kwiecień 2017 20:59

Będą kolejne pieszojezdnie na os. Ptasim

fot.  W 2016r. zrealizowano nawierzchnię na ul. Pawiej i Orlej. W tym roku swarzędzki ratusz będzie kontynuował realizację pieszojezdni na kolejnych ulicach tzw. Osiedla Ptasiego: Jaskółczej, Słowiczej, Żurawiej  i Placu Zielonym. fot. W 2016r. zrealizowano nawierzchnię na ul. Pawiej i Orlej. W tym roku swarzędzki ratusz będzie kontynuował realizację pieszojezdni na kolejnych ulicach tzw. Osiedla Ptasiego: Jaskółczej, Słowiczej, Żurawiej i Placu Zielonym. Fot. M. Woliński (umig)

Szykują się kolejne inwestycje na os. Ptasim w Swarzędzu. Ulice Jaskółcza, Słowicza, Żurawia i Plac Zielony zyskają nową nawierzchni z kostki brukowej.

 

W 2016r. zrealizowano nawierzchnię na ul. Pawiej i Orlej. W tym roku swarzędzki ratusz będzie kontynuował realizację pieszojezdni na kolejnych ulicach tzw. Osiedla Ptasiego: Jaskółczej, Słowiczej, Żurawiej  i Placu Zielonym. - Niedawno  rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony na to zadanie. Wykonawcą została firma Budownictwo Drogowe KRUG – wyjaśnia Maciej Woliński z Wydziału Promocji UMiG. Firma Krug zaproponowała cenę niespełna 2,2 mln zł.  – Prace już się rozpoczęły. Na ul. Jaskółczej i Placu Zielonym urządzone zostaną pieszojezdnie o szer. 8 metrów (5-metrowa jezdnia i po 1,5 m dla pieszych po obu stronach), natomiast na ul. Słowiczej i Żurawiej powstanie pieszojednia o szer. 10 m (jezdnia 5,5 m i po 2,25 m dla pieszych z każdej strony). Nawierzchnia wykonana zostanie z betonowej kostki brukowej – wyjaśnia Woliński. Podczas realizacji tej inwestycji mają zostać wykonane ponadto dodatkowe przyłącza do kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, odwodnienie nawierzchni oraz kanał technologiczny, który zostanie wykorzystany do monitoringu miejskiego. Inwestycja na os. Ptasim ma się zakończyć na przełomie czerwca i lipca br.

kk

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-23-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły