wtorek, 04 kwiecień 2017 20:59

Burmistrz udziela ślubów

W sobotę, 25 marca burmistrz Marian Szkudlarek udzielił ślubu dwóm parom małżeńskim. W sobotę, 25 marca burmistrz Marian Szkudlarek udzielił ślubu dwóm parom małżeńskim. fot A. Pietrzak i M. Woliński

Pod koniec marca została oficjalnie oddana do użytku wyremontowana i nowoczesna sala ślubów w swarzędzkim magistracie. Pierwszych dwóch ślubów w odnowionych wnętrzach udzielił nowożeńcom osobiście gospodarz gminy, burmistrz Marian Szkudlarek.

Jak już informowaliśmy kilkanaście tygodni temu gruntownemu remontowi została poddana część pierwszego piętra swarzędzkiego UMiG. Głównym jego celem – jak wyjaśniają urzędnicy ratusza - było stworzenie nowoczesnej, estetycznej  sali ślubów dla swarzędzkiego Urzędu Stanu Cywilnego, która urządzona została w miejscu dotychczasowej sali posiedzeń na I piętrze ratusza. - W nowej sali wyodrębniono część, w której przeprowadzane są ceremonie ślubne oraz przestrzeń przewidzianą dla gości, zmodernizowany został równocześnie hol na I piętrze ratusza. Sala ślubów ma teraz estetyczne meble, klimatyzację, nowoczesne nagłośnienie, wyposażona została w urządzenia multimedialne ułatwiające m.in. obserwowanie i filmowanie uroczystości – wyjaśnia Maciej Woliński z Wydziału Promocji UMiG w Swarzędzu.

slub1

Nowoczesna sala miała swoją inaugurację i niezwykłą oprawę w sobotę, 25 marca br. Tego dnia -  w nowych wnętrzach - związek małżeński zawarły dwie pary (państwo: Barbara Zdrzałka i Mariusz Norbert Kleczewski oraz Maria Magdalena Nowacka i Remigiusz Paweł Szydrowski), którym ślubu osobiście udzielił burmistrz Marian Szkudlarek. Nie był to jednak ewenement. Jak się dowiedzieliśmy, jeśli w przyszłości znajdą się pary, które będą  chciały złożyć sobie przysięgę małżeńską przed burmistrzem, a nie kierownikiem USC, to ślubu udzieli im gospodarz gminy. Prawdopodobnie jednak, że ze względu na liczne obowiązki, ślubów będzie udzielał tylko raz w miesiącu.

Zmodernizowana sala ślubów – w dni powszednie - będzie miejscem zebrań, spotkań i obrad radnych Rady Miejskiej  

kt

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-23-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły