piątek, 24 marzec 2017 21:06

Drogowcy w drodze na deptak

Obecni na spotkaniu mieszkańcy mogli dokładnie zapoznać się z rozmieszczeniem chodników, jezdni i miejsc parkingowych przyległych bezpośrednio do ich domów. Foto: Halina Staniewska Obecni na spotkaniu mieszkańcy mogli dokładnie zapoznać się z rozmieszczeniem chodników, jezdni i miejsc parkingowych przyległych bezpośrednio do ich domów. Foto: Halina Staniewska

Za kilka dni rozpocznie się kolejny etap przebudowy chodnika prowadzącego przez sam środek północnych osiedli. Tydzień temu w piątek w Gimnazjum nr 3 zorganizowano spotkanie urzędników ratusza z mieszkańcami w sprawie modernizacji deptaka.

Cała inwestycja, przypomnijmy, już kilka lat temu została podzielona na trzy etapy. Pierwszy – którego realizacja rozpoczęła się w 2014 a zakończyła w 2015 r. - związany był z gruntowną przebudową odcinka deptaka między Gimnazjum nr 3 i przedszkolem „Miś Uszatek”, kolejne zaplanowane roboty drogowe mają objąć odcinek od Gimnazjum nr 3 na os. Czwartaków do Szkoły Podstawowej nr 4 na os. Kościuszkowców, z kolei trzeci, ostatni etap modernizacji osiedlowego chodnika prowadzony będzie od Szkoły Podstawowej nr 4 do skarpy nad jeziorem. Na czym dokładnie mają polegać te prace? W miniony piątek w Gimnazjum nr 3 zorganizowano spotkanie urzędników ratusza z mieszkańcami w sprawie mających się wkrótce rozpocząć prac nad II etapem tej inwestycji. I jak wynika z informacji przekazywanych przez UMiG, wykonawca tego przedsięwzięcia – firma Budownictwo Drogowe KRUG (wraz z Aquanetem) wejdzie na teren budowy za kilka-, kilkanaście dni i w ciągu kolejnych 5 miesięcy (do sierpnia) gruntownie przebuduje 460-metrowy odcinek deptaka, wykonując – na koszt spółki Aquanet – modernizację sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, drogi, chodniki, oświetlenie, ławki, kosze i nasadzenia zieleni. Inwestycja zakłada również usunięcie 50 drzew, które kolidują z instalacją podziemną i stoją w miejscach planowanych parkingów.

DRogowcy 2

Nasadzonych zostanie jednak 35 nowych. Istniejący obecnie chodnik zostanie też poszerzony do 7m, a także „wyprostowany”, tak by prowadził przez osiedla w jednej linii, jako jednolity ciąg dla pieszych. Podczas spotkania przedstawiono także szczegółowe plany dróg, instalacji i zieleni całego deptaka, dochodzącego do os. Kościuszkowców i planowanego do realizacji w następnej kolejności – najprawdopodobniej w latach 2018-2019 - etapu budowy. Mieszkańcy, a także obecni na spotkaniu właściciele sklepików z os. Czwartaków z dużym zainteresowaniem podeszli do zaprezentowanych planów, mogąc dokładnie zapoznać się z rozmieszczeniem chodników, jezdni i miejsc parkingowych przyległych bezpośrednio do ich domów. II etap przebudowy osiedlowego chodnika będzie kosztował ok. 2,5 mln zł.

hs, mn

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-23-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły