piątek, 24 marzec 2017 21:06

Drogowcy w drodze na deptak

Obecni na spotkaniu mieszkańcy mogli dokładnie zapoznać się z rozmieszczeniem chodników, jezdni i miejsc parkingowych przyległych bezpośrednio do ich domów. Foto: Halina Staniewska Obecni na spotkaniu mieszkańcy mogli dokładnie zapoznać się z rozmieszczeniem chodników, jezdni i miejsc parkingowych przyległych bezpośrednio do ich domów. Foto: Halina Staniewska

Za kilka dni rozpocznie się kolejny etap przebudowy chodnika prowadzącego przez sam środek północnych osiedli. Tydzień temu w piątek w Gimnazjum nr 3 zorganizowano spotkanie urzędników ratusza z mieszkańcami w sprawie modernizacji deptaka.

Cała inwestycja, przypomnijmy, już kilka lat temu została podzielona na trzy etapy. Pierwszy – którego realizacja rozpoczęła się w 2014 a zakończyła w 2015 r. - związany był z gruntowną przebudową odcinka deptaka między Gimnazjum nr 3 i przedszkolem „Miś Uszatek”, kolejne zaplanowane roboty drogowe mają objąć odcinek od Gimnazjum nr 3 na os. Czwartaków do Szkoły Podstawowej nr 4 na os. Kościuszkowców, z kolei trzeci, ostatni etap modernizacji osiedlowego chodnika prowadzony będzie od Szkoły Podstawowej nr 4 do skarpy nad jeziorem. Na czym dokładnie mają polegać te prace? W miniony piątek w Gimnazjum nr 3 zorganizowano spotkanie urzędników ratusza z mieszkańcami w sprawie mających się wkrótce rozpocząć prac nad II etapem tej inwestycji. I jak wynika z informacji przekazywanych przez UMiG, wykonawca tego przedsięwzięcia – firma Budownictwo Drogowe KRUG (wraz z Aquanetem) wejdzie na teren budowy za kilka-, kilkanaście dni i w ciągu kolejnych 5 miesięcy (do sierpnia) gruntownie przebuduje 460-metrowy odcinek deptaka, wykonując – na koszt spółki Aquanet – modernizację sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, drogi, chodniki, oświetlenie, ławki, kosze i nasadzenia zieleni. Inwestycja zakłada również usunięcie 50 drzew, które kolidują z instalacją podziemną i stoją w miejscach planowanych parkingów.

DRogowcy 2

Nasadzonych zostanie jednak 35 nowych. Istniejący obecnie chodnik zostanie też poszerzony do 7m, a także „wyprostowany”, tak by prowadził przez osiedla w jednej linii, jako jednolity ciąg dla pieszych. Podczas spotkania przedstawiono także szczegółowe plany dróg, instalacji i zieleni całego deptaka, dochodzącego do os. Kościuszkowców i planowanego do realizacji w następnej kolejności – najprawdopodobniej w latach 2018-2019 - etapu budowy. Mieszkańcy, a także obecni na spotkaniu właściciele sklepików z os. Czwartaków z dużym zainteresowaniem podeszli do zaprezentowanych planów, mogąc dokładnie zapoznać się z rozmieszczeniem chodników, jezdni i miejsc parkingowych przyległych bezpośrednio do ich domów. II etap przebudowy osiedlowego chodnika będzie kosztował ok. 2,5 mln zł.

hs, mn

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Okladka-16_2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły