poniedziałek, 20 marzec 2017 20:32

Przebudują centrum Wierzenicy

O zmodernizowanie tej okolicy mieszkańcy Wierzenicy apelują od kilkunastu lat. O zmodernizowanie tej okolicy mieszkańcy Wierzenicy apelują od kilkunastu lat.

Jak poinformował Urząd Miasta i Gminy, prawie gotowa jest dokumentacja techniczna na przebudowę terenu przed zabytkowym kościołem św. Mikołaja w Wierzenicy. Gdy projekt zostanie zatwierdzony, miasto rozpocznie starania o pozyskanie dofinansowania dla planowanej inwestycji.

W ramach tego przedsięwzięcia gruntownie zmodernizowany zostałby układ komunikacyjny na placu Augusta Cieszkowskiego, który doczekałby się chodników, parkingów i zatok autobusowych. Ale nie tylko: - Powstanie porządne oświetlenie całego terenu wraz z iluminacją kościoła. Zlikwidowane zostaną istniejące słupy i linie energetyczne, obecnie bardzo szpecące to miejsce, a cały teren otrzyma odwodnienie (nowa kanalizacja deszczowa) – wylicza Maciej Woliński z Wydziału Promocji UMiG. Przebudowa całej okolicy, zakładająca również rozbiórkę znajdującego się na środku placu budynku, umożliwi także montaż specjalnych tablic informujących o historii tego miejsca, bo przypomnijmy - Wierzenica znajduje się na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka: - Projekt realizowany jest we współpracy i pod nadzorem konserwatora zabytków. Po opracowaniu dokumentacji podjęte zostaną starania o dofinansowanie tej inwestycji w ramach programu Lokalnej Grupy Działania Trakt Piastów, do której Swarzędz należy – relacjonuje M. Woliński. Na tym jednak prace budowlane w tym podswarzędzkim sołectwie się nie zakończą. Miasto zleciło jednocześnie opracowanie dokumentacji technicznej na budowę chodnika wzdłuż ul. Wierzenickiej, który miałby wygodnie połączyć plac przed kościołem ze znajdującym się niedaleko kompleksem rekreacyjno-sportowym. Inwestycja, która – przypomnijmy - będzie realizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego przewiduje także odwodnienie tego terenu oraz montaż oświetlenia ulicznego. Jej projekt z kolei – według informacji przekazywanych przez ratusz - będzie gotowy w tym roku.

mn

Skomentuj

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online
Castorama
Okladka-23-2018.jpg

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły