piątek, 21 październik 2016 20:07

Samorządowcy murowali w Kobylnicy

Samorządowcy murowali w Kobylnicy fot. mn,

W czwartek, 13 października w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego skrzydła dydaktycznego placówki.

Podstawówka w Kobylnicy rozbudowywana jest od końca wakacji i jest to najważniejsza tegoroczna inwestycja oświatowa Swarzędza, mająca kosztować blisko 10 mln zł. Przypomnijmy, że całe przedsięwzięcie zakłada dobudowanie do istniejącego gmachu szkolnego aż dwóch obiektów – z jednej strony zaplanowanego wcześniej kolejnego skrzydła dydaktycznego powierzchniowo zbliżonego do podstawowego budynku (nieco ponad 900 m2) oraz z drugiej - sali gimnastycznej, którą do projektu inwestycji wprowadzono w ubiegłym roku. Fundamenty pod te obiekty już stoją, dlatego przyszedł czas na wmurowanie tradycyjnego aktu erekcyjnego pod całą inwestycję. Oficjalna uroczystość odbyła się w czwartek, 13 października na boisku przy szkole.

Z zaproszenia władz miasta i gospodarza podstawówki – dyrektor Anny Bestyńskiej skorzystali m.in. poseł Bartłomiej Wróblewski, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Swarzędzu z przewodniczącą Barbara Czachurą na czele, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, nie zabrakło też grona pedagogicznego i młodzieży z kobylnickiej podstawówki, dyrektorów swarzędzkich szkół, sołtysów, mieszkańców Kobylnicy, pojawili się też przedstawiciele projektanta inwestycji oraz wykonawcy: firmy SKANSKA S.A. – Inwestycja w Kobylnicy to jeden z priorytetów tej kadencji samorządu – podkreślił podczas okolicznościowego przemówienia burmistrz Marian Szkudlarek, zdradzając że miasto planuje już kolejne „szkolne” inwestycje. Jak jednocześnie zaznaczył gospodarz miasta, Swarzędz na oświacie nie oszczędza. W ostatnich latach zbudowane zostały przecież dwie nowe placówki: Zespół Szkół w Paczkowie (2013 r.) oraz Szkoła Podstawowa w Zalasewie (2015 r.), a te nieco starsze poddano gruntownym remontom i termomodernizacji. Punktem kulminacyjnym czwartkowego spotkania było jednak podpisanie przez przybyłych gości aktu erekcyjnego, czyli tradycyjnego dokumentu inaugurującego każdą budowę, który następnie umieszczony został w specjalnej tubie, a ta zamurowana w fundamencie powstającego budynku. Całą uroczystość natomiast zwieńczyła część artystyczna, przygotowana przez uczniów miejscowej szkoły.

Odnotujmy, że dzięki tej inwestycji podstawówka w Kobylnicy zwiększy swoją powierzchnię łącznie o ok. 2500 m2. Tym samym przybędzie jej 10 sal lekcyjnych, co docelowo ma umożliwić uczniom naukę w systemie jednej zmiany. Na samej rozbudowie placówki jednak się nie skończy, bo obok szkoły gmina zamierza zorganizować również 52 nowe miejsca parkingowe oraz wygospodarować miejsce na plac zabaw, zapowiadana jest też budowa drogi dojazdowej do podstawówki, która prowadzić będzie wzdłuż nowej sali gimnastycznej. Przebudowa szkoły ma potrwać do połowy przyszłego roku, a nowy kompleks dydaktyczny zostanie oddany do użytku na rok szkolny 2017/18.

mn

 

 

Skomentuj

Okladka-24_2009.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły