wtorek, 04 czerwiec 2019 19:31

Na Ligowcu rozbił się samolot

fot. Do groźnego wypadku doszło na Ligowcu. Na płytę lotniska spadł ultralekki samolot. fot. Do groźnego wypadku doszło na Ligowcu. Na płytę lotniska spadł ultralekki samolot. fot. OSP Kobylnica

W poprzednią sobotę na lotnisku na Ligowcu rozbił się ultralekki samolot, z jedną osobą na pokładzie. Pilota przewieziono do szpitala. Wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia zajmuje się teraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Do wypadku lotniczego doszło w poprzednią sobotę na lotnisku w Kobylnicy. - Około godziny 9.00 strażacy z Kobylnicy zostali wezwani na teren lotniska na Ligowcu, gdzie doszło do wypadku lotniczego. Ze zgłoszenia wynikało, iż ultralekki samolot uderzył w płytę lotniska – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali rozbity samolot, którym podróżował sam pilot. Był przytomny. – Strażacy udzielili pomocy medycznej mężczyźnie. Po przyjeździe ratowników medycznych ranny pilot trafił pod ich opiekę i został przetransportowany do szpitala na badania. Co mogło być przyczyną wypadku? - Ze wstępnych ustaleń wynika, że pilot po starcie nie mógł ustabilizować lotu i spadł z wysokości kilku metrów na płytę lotniska – wyjaśnia Dominika Pupkowska – Bryl z Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone i przekazane policji. Przyczyny zdarzenia będzie ustalać specjalna komisja badania wypadków lotniczych.

kk

Skomentuj

Okladka-24_2009.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły