wtorek, 05 marzec 2019 19:09

Łupy chowali pod podłogą

Fot. Swarzędzka policja zatrzymała na terenie jednego z zakładów przy Rabowickiej pięć osób - zatrudnionych w firmie zewnętrznej, obsługującej VW - które kradły z firmy części metalowe. Fot. Swarzędzka policja zatrzymała na terenie jednego z zakładów przy Rabowickiej pięć osób - zatrudnionych w firmie zewnętrznej, obsługującej VW - które kradły z firmy części metalowe.

Swarzędzka policja zatrzymała na terenie jednego z zakładów przy Rabowickiej pięć osób - zatrudnionych w firmie zewnętrznej, obsługującej VW - które kradły części metalowe. Straty oszacowano na ponad 50 tys. zł. Część łupów udało się odzyskać.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego swarzędzkiej policji od pewnego czasu prowadzili – w porozumieniu z pracownikami Działu Zabezpieczenia VW Polska  - działania operacyjne, rozpracowując grupę osób, wywożących znaczne ilości elementów metalowych poza teren zakładu.  Dzięki współpracy udało się ustalić nazwiska pięciu  osób, zatrudnionych w firmie zewnętrznej, obsługującej VW,  podejrzanych o kradzież. – Policjanci ze Swarzędza zatrzymali kilka osób na terenie zakładu przy ul. Rabowickiej, gdzie złodzieje, w przygotowanych skrytkach pod podłogą przechowywali elementy metali kolorowych, pochodzących z demontażu po wymianie instalacji energetycznej i oświetleniowej.  Miedź, aluminium i inne metale w dużych ilościach sprawcy przekazywali sobie do transportu i pojazdami należącymi do firmy zewnętrznej wywozili skradziony złom do punktów skupu w Kórniku, Jarocinie i Poznaniu – wyjaśnia komisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu.  Jak się okazało, proceder ten trwał już od zeszłego roku.  - Jednorazowo wywożono od 30 do 40 kg metali kolorowych pociętych na odcinki łatwe do ukrycia w torbach podręcznych lub kartonach – dodaje wiceszef swarzędzkiej policji. Jak się dowiedzieliśmy piątka sprawców, która nie była pracownikami VW Poznań została już dyscyplinarnie zwolniona. Za swój czyn będzie odpowiadać przed Sądem. Łączna suma strat na jaką sprawcy narazili firmę VW Polska przekroczyła 50.000 zł. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Kk

Skomentuj

Okladka-20-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły