piątek, 04 styczeń 2019 09:09

Hilton już rośnie

Budowa hotelu przy ul. Tabaki trwa od kilka tygodni. Budowa hotelu przy ul. Tabaki trwa od kilka tygodni.

Niedawno rozpoczęła się, zapowiadana od ubiegłego roku, budowa hotelu Hampton by Hilton przy ul. Tabaki. Obiekt będzie dysponował 200 miejscami noclegowymi, restauracją, salą fitness, salą bankietową na 400 osób, salami konferencyjnymi oraz podziemnym parkingiem.

Hampton by Hilton to jedna z największych firm hotelarskich na świecie, posiadająca łącznie ponad 600 tysięcy pokoi hotelowych w blisko 100 krajach. Jeden z takich obiektów, jak już w międzyczasie informowaliśmy, powstanie w Swarzędzu w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – zajmując pół hektara pofabrycznych terenów przy ul. Tabaki, między ul. Poznańską a Castoramą. Jego zapowiadana od ubiegłego roku budowa rozpoczęła się kilka tygodni temu. Budynek o łącznej powierzchni ok. 10 tys. m2 będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną z parkingiem. Na poziomach 1-4 znajdzie się 100 pokoi z 200 miejscami noclegowymi oraz sala fitness, z kolei na parterze goście obiektu znajdą salę konferencyjną, foyer, lobby, restaurację i salę bankietową na 400 osób.

Hilton foto 2

Inwestorem i zarazem operatorem hotelu jest należąca do Centrum Logistyczno Inwestycyjnego Poznań spółka CLIP Hotel, do której zresztą należy działka, na której wznoszony jest kompleks hotelowy. Swarzędzkie przedsiębiorstwo podpisało umowę franczyzową z marką Hilton w tej sprawie, jednocześnie wydzierżawiając nieruchomość sieci hoteli, co oznacza że zarządzanie kompleksem o międzynarodowej renomie pozostanie w gestii miejscowej firmy. Wybór samego miejsca budowy hotelu, jak w międzyczasie poinformowała Grupa CLIP, jest nieprzypadkowy ze względu na bliskość dworca PKP i węzła przesiadkowego, dodatkowym atutem jest dobre skomunikowanie tej części miasta ze stolicą Wielkopolski. Trzygwiazdkowy hotel ma być przede wszystkim obiektem o profilu biznesowym (okolice Poznania to dynamicznie rozwijający się ośrodek handlu),  ale jego oferta będzie również adresowana do klientów lokalnych, czyli mieszkańców Swarzędza i okolic. Co ważne, hotel ma zająć tylko część należącej do Grupy CLIP nieruchomości. W przyszłości w jego sąsiedztwie powstaną najprawdopodobniej budynki mieszkalne wraz z usługami. Obiekt ma zostać otwarty w 2020 r.

mn

 

Skomentuj

Okladka-23-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły