piątek, 19 październik 2018 09:40

Policyjna akcja na Granicznej

Poszukiwanego mężczyznę zatrzymali – podczas akcji na ul. Granicznej – swarzędzcy policjanci. Kierujący BMW mężczyzna usiłował uciec, taranując stojące za nim auto. Jak się okazało być nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy.

12 października, około godziny 20:30 doszło do brawurowej akcji policji na ul. Granicznej w Swarzędzu. Podczas patrolowania  funkcjonariusze swarzędzkiego Komisariatu Policji zauważyli na ulicy Granicznej pojazd, którym poruszał się - znany im - poszukiwany mężczyzna. - Policjanci jadąc z przeciwnej strony w ułamku sekundy podjęli decyzję o jego zatrzymaniu, blokując mu - nieoznakowanym samochodem - drogę od przodu. Kiedy wybiegli z pojazdu krzycząc „Stój Policja” mężczyzna podjął próbę ucieczki – relacjonuje komisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta Policji w Swarzędzu.
Mężczyzna ostro cofając uderzył w stojący za nim samochód Peugeot. - Okazało się także, że drzwi kierowcy są zablokowane a on sam dalej próbuje odjechać – dodaje kom. Borowiak. Policjanci wybili boczną szybę, odblokowali drzwi i wyciągnęli kierowcę na drogę. Po jego obezwładnieniu przywrócono ruch jednym pasem. Drugi pas był zablokowany z uwagi na konieczność wykonania oględzin pojazdów przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. - Kierowca był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy, które wcześniej zostały mu zatrzymane – wyjaśnia wiceszef swarzędzkiego Komisariatu.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci też stanowczo dementują pojawiające się po zdarzeniu  plotki o użyciu jakiejkolwiek broni. - Słyszalny przez mieszkańców huk to uderzenie cofającego samochodu, a kolejny to odgłos rozbijanej szyby – podkreśla wiceszef swarzędzkiej policji.

kk

Skomentuj

Okaldka-12_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły