czwartek, 22 marzec 2018 14:18

Ekologiczne powitanie wiosny w ETC Swarzędz

Zbiórka elektrośmieci z wiosennymi niespodziankami,  kreatywne warsztaty dla dzieci, porady dietetyków i trenerów, a także możliwość zarejestrowania się w bazie DKMS – tak właśnie klienci ETC Swarzędz powitają nadejście tegorocznej wiosny. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 marca br.

Ekologiczne Powitanie Wiosny to impreza skierowana zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tego dnia wszyscy odwiedzający ETC Swarzędz w godz. 10.00-18.00 będą mogli skorzystać
z mnóstwa ciekawych atrakcji, których motywem przewodnim będzie wiosna, przyroda, ekologia i zdrowie. Najmłodsi będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, m.in. warsztatów, przygotowanych we współpracy z salą zabaw Kulkids.  Pod okiem animatorów dzieci będą m.in. dekorować wiosenne sadzonki roślin i warzyw oraz przygotowywać wielkanocne ozdoby do domu.  W sobotę w godz. 10.00-18.00 będzie również możliwość składania elektrośmieci w specjalnie przystosowanym do tego kontenerze, umiejscowionym przy wejściu do ETC Swarzędz. Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe związki, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby, dlatego tak ważne jest oddanie tego rodzaju śmieci do specjalnych punktów, w których zostaną poddane prawidłowemu przetworzeniu, a zawarte w nich szkodliwe substancje ulegną unieszkodliwieniu. Każdy, kto 24 marca dostarczy do ETC Swarzędz elektroodpady, otrzyma w zamian pachnącą, roślinną niespodziankę.
Wiosna to czas, kiedy w szczególności przed latem staramy się zadbać o swoje zdrowie oraz szczupłą sylwetkę. W tym celu fitness klub 2B Active w najbliższą sobotę zaproponuje wszystkim uczestnikom Ekologicznego Powitania Wiosny ciekawe i merytoryczne porady trenerów personalnych i dietetyków. W sobotę na terenie ETC Swarzędz stanie także punkt fundacji DKMS, umożliwiający wszystkim  rejestrację w bazie dawców szpiku kostnego. Zgłoszenie trwa dosłownie kilka minut, pobranie materiału genetycznego jest proste i bezbolesne, a może uratować komuś życie. Wszelkich informacji na temat procedury rejestracji na miejscu udzielą pracownicy Fundacji DKMS, można je również znaleźć na stronie internetowej www.dkms.pl. Fundacja działa w Polsce już od 8 lat i prowadzi szeroką działalność edukacyjną i profilaktyczną dotyczącą nowotworów krwi, jak również tworzy i sukcesywnie poszerza bazę dawców komórek macierzystych szpiku kostnego.

rts

Skomentuj

Okladka-07_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły