poniedziałek, 16 październik 2017 19:56

Nowe ETC otwarte

W sobotę, 7 października - po trwającej blisko 14 miesięcy modernizacji - centrum handlowe ETC uroczyście rozpoczęło swoją działalność w nowej odsłonie.

Tłumy swarzędzan przybyły w minioną sobotę do centrum handlowego ETC, które tego dnia – uroczyście – otworzyło swoje podwoje po trwającej od lipca ubiegłego roku modernizacji. Na klientów z tej okazji czekały nie tylko przygotowane przez handlowców atrakcje w postaci rozmaitych zabaw i konkursów z nagrodami, ale i poważne rabaty udzielane przez poszczególne sklepy. Cieszyły się one takim zainteresowaniem, że przy niektórych ustawiały się ogromne kolejki chętnych, a w jeszcze innych zabrakło koszyków. Sam obiekt, który od lat 90-tych wpisuje się w krajobraz naszej gminy bardzo się zmienił w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Galeria została odnowiona i dostosowana do aktualnych standardów rynkowych, zmienił się też jej układ architektoniczny, bo działające dotychczas niezależnie od siebie trzy hale handlowe połączono w jeden funkcjonalny i klimatyzowany budynek, obiekt zyskał też nową elewację i przestronne, komfortowe wnętrza, w których układ komunikacyjny wyznaczają pasaże, a całość dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Co ważne, powiększono też parking przed obiektem, na którym znajduje się ok. 1000 miejsc postojowych oraz stojaki na rowery.
Najstarsze, ale znowu nowoczesne
- ETC Swarzędz to jedno z najstarszych centrów handlowych w Wielkopolsce. Otwarte
w połowie lat 90., przez ponad 20 lat funkcjonowania zyskało grupę lojalnych klientów oraz dużą rozpoznawalność i popularność w regionie. Choć miało ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku, jego pierwotna formuła wyczerpała się. Duża część najemców nie funkcjonowała prawidłowo, dodatkowo układ komunikacyjny nie sprzyjał komfortowi zakupów. Biorąc pod uwagę siłę nabywczą mieszkańców Swarzędza i jego najbliższych okolic, a także wsłuchując się w głosy i potrzeby naszych klientów, zdecydowaliśmy się na gruntowną rewitalizację projektu i dostosowanie go do aktualnych standardów rynkowych oraz architektonicznych. Wierzymy, że obiekt, który oddaliśmy do użytku, spełnia dynamicznie zmieniające się oczekiwania współczesnych konsumentów, ale także najemców – powiedział podczas ceremonii otwarcia ETC Stefan Ausch, dyrektor zarządzający Akron Group, jednego z właścicieli obiektu. Uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi – obok przedstawicieli inwestora – dokonały też władze miasta w osobie  burmistrza Mariana Szkudlarka, który podczas swojego wystąpienia podkreślał znaczenie ETC nie tylko dla lokalnej społeczności, ale i handlu w całym regionie.
Sklepów będzie więcej
Powierzchnia centrum po przebudowie, jak wyliczono, wynosi łącznie 20 tys. m2., na której swoją działalność ma docelowo prowadzić 80 sklepów i punktów usługowych, wśród których będą funkcjonować zarówno dotychczasowi, lokalni najemcy, jak i znane międzynarodowe oraz ogólnokrajowe marki. Na razie swoją działalność w ETC prowadzą m.in.: Intermarché, Diverse, KiK, Martes Sport, Deichmann, Swiss, CCC, Rossmann, Drogeria Natura, Empik, Top Secret, Yes, Smyk, 5-10-15, RTV Euro AGD, jak również lokalni najemcy: Mine Wine, Kids OK, Prestige Obuwie, Biuro Podróży Jamajka oraz kwiaciarnia Florist. Klienci będą mogli ponadto korzystać z oferty usługowej, w skład której wejdą m.in. restauracja Marhaba, szewc, pralnia, salony telefonii komórkowych i sieci kablowych czy punkt dorabiania kluczy. Niezmiennie otwarty będzie klub fitness 2 Be Active oraz klub dziecięcy Kulkids. W następnych miesiącach, jak zapowiedziano podczas otwarcia, będą pojawiać się kolejne salony, należące m.in. do marek PEPCO, Reserved, Medicine, Vistula/Wólczanka, Vision Express, Maxi Zoo, a także restauracja Don Lucci, kantor czy apteka Heureka.
Koniec z zakupami w Poznaniu?
Trwają też zaawansowane rozmowy z kolejnymi markami, które są zainteresowane wynajmem lokalu w rozbudowanym ETC Swarzędz, możliwe też, że w obiekcie w przyszłości pojawi się kino. – Siłą ETC Swarzędz jest kompleksowa oferta, umożliwiająca zrobienie wygodnych zakupów w spokojnej, sąsiedzkiej atmosferze, bez konieczności wyjazdu do Poznania. Cieszymy się, że poza znanymi, sieciowymi markami są u nas również przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców. Mamy nadzieję, że nasz obiekt stanie się nie tylko centrum zakupowym, ale także tętniącym życiem miejscem spotkań, relaksu i wspólnego spędzania czasu – powiedział nam Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park, inwestora obiektu. Przebudowa swarzędzkiego centrum handlowego kosztowała ok. 15 mln euro.

mn      


fot. M. Szymczak

Skomentuj

Okladka-37_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły