środa, 08 marzec 2017 21:06

Wybuch gazu na Traugutta

W wyniku  gazu zostało uszkodzone jedno pomieszczenie w domu a także szyba w oknie, której kawałki  leżały w odległości kilkunastu metrów na ulicy. W wyniku gazu zostało uszkodzone jedno pomieszczenie w domu a także szyba w oknie, której kawałki leżały w odległości kilkunastu metrów na ulicy. Fot. OSP Kobylnica

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę  w Swarzędzu przy ul. Traugutta, gdzie - prawdopodobnie  - w wyniku nieszczelności kuchenki gazowej doszło do wybuchu i zapłonu gazu. Na szczęście, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do wybuchu doszło w  sobotę około godz. 17.00. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy jednostki strażaków: ze Swarzędza, Kobylnicy i JRG 3 z Antoninka,  a także pogotowie ratunkowe i energetyczne. - Strażacy po przybyciu na miejsce ustalili,  iż w wyniku wybuchu zostało uszkodzone jedno pomieszczenie gdzie doszło do niewielkiego pożaru oraz uszkodzone okno, którego fragmenty  leżały - w promieniu kilku, kilkunastu metrów - na chodniku i ulicy – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica.  W czasie wybuchu w domu przebywała jedna osoba, którą zajęli się ratownicy medyczni. Osoba poszkodowana odmówiła jednak zabrania do szpitala i została opatrzona przez ratowników na miejscu zdarzenia.
Strażacy podczas akcji wynieśli z płonącego pomieszczenia 11 kg butlę z gazem. - Jej temperatura była monitorowana przy pomocy kamery termowizyjnej oraz schładzana jednym prądem wody do czasu całkowitego wychłodzenia  – dodaje Tomaszewski.  Pożar wewnątrz domu został szybko ugaszony. W sumie działania ratownicze  na Traugutta trwały ponad godzinę.

Kk

Skomentuj

Okladka-2_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły