czwartek, 20 wrzesień 2012 09:46

Anielsko śpiewograli

Spontanicznie, wzruszająco i oryginalnie zaprezentowali się w sobotę w kościele na os. Kościuszkowców artyści – uczestnicy „Anielskiego Śpiewogrania”, czyli VIII Diecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej.

Uzdolnieni muzycznie wykonawcy przybyli do Swarzędza z Dopiewa, Dopiewca, Kurnika, Owińsk, Drzązgowa, Murowanej Gośliny i z kilku miejsc w Poznaniu (warsztaty terapii zajęciowej, domy, ośrodki i stowarzyszenia pomocowe), po to by u nas zagrać i zaśpiewać najpiękniej jak tylko potrafią. Przyjechali tu w towarzystwie rodzin i opiekunów na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. Nad perfekcyjnie przygotowaną imprezą czuwała Barbara Kucharska. Przez przeszło dwie i pół godziny trzynastu wykonawców - zespołów i solistów zaprezentowało znane i mniej popularne utwory religijne (m. in „Sieje je”, „Zaufaj Panu”,„Bóg się mamo nie pomylił”, „Święty, święty uśmiechnięty”).   Na ołtarzu – scenie, prócz gości, nie zabrakło też rodzimych wykonawców. Kuba Zieliński - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 wykonał wspaniale utwór „Puk puk, cichutko”. Duże wrażenie na słuchaczach zrobiły także śpiewające panie „młode duchem”, związane ze swarzędzkim OPS-em. Młodzież z naszego Stowarzyszenia inaugurowała i kończyła występy. Czasami po policzkach niektórych słuchaczy popłynęła łezka wzruszenia. Były też gromko wykonane przez wszystkich „Barka”, „Abba Ojcze” i „Aniele”. Każdy z występujących otrzymał głośne i długie oklaski, dyplom, książki, słodycze i pamiątkowe anioły – drewniane statuetki i anielskie poduszeczki. To właśnie dobre anioły sprawiły, że wszyscy uczestnicy przeglądu zajęli w nim równorzędne pierwsze miejsce.

Wyjątkowe to swarzędzkie muzykowanie zakończyło się wspólnym posiłkiem na placu przed świątynią i wypuszczeniem w niebo setek białych, żółtych i niebieskich baloników...

hs

Skomentuj

Okladka-45_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły