wtorek, 18 wrzesień 2012 08:13

Żłobek Maciuś ma konkurencję?

Przez wiele lat był jedyny a znalezienie się w gronie jego „żłobkowiczów” graniczyło niemal w cudem - chętnych było zawsze kilkakrotnie więcej niż miejsc. Od kilku dni popularny „Maciuś” ma jednak konkurencję. 1 września swoje podwoje otworzyły bowiem dwa prywatne żłobki.

Od wielu lat w naszym mieście funkcjonowała tylko jedna placówka dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy – Żłobek Maciuś na os. Czwartaków, który cieszy się wielką popularnością wśród rodziców. Niestety, wielu z nich odchodziło z przysłowiowym kwitkiem, bo co roku więcej było chętnych niż miejsc dla milusińskich. Podobnie było i w tym roku. –„Przyjęliśmy 85 maluchów, a chętnych było – jak co roku - zdecydowanie więcej. Dla 60 dzieci nie było miejsc – wyjaśnia dyrektor „Maciusia” Henryka Maciejewska.

Dla rodziców, których dzieci nie dostały się do jedynego żłobka w naszej gminie mamy dobrą wiadomość. Od września pojawiły się w naszej gminie dwie nowe placówki. Prywatne, ale mogące stanowić alternatywę dla osób, których pociechy do „Maciusia” się nie dostały. Obydwa żłobki powstały na terenie naszej gminy: „Tygryski” w Gruszczynie przy ul. Swarzędzkiej 33-35 oraz „Kraina Małych Stópek” w Zalasewie przy ul. Kórnickiej 214.

- Nasz Żłobek powstał w nowym, 200 - metrowym budynku. Mamy małe, 10- osobowe grupy dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia. Dysponujemy nowym placem zabaw z niezbędnymi atestami, mamy specjalnie zaadaptowane dla maluchów łazienki, a w 40 – metrowych salach ogrzewanie podłogowe. Dzieciom oferujemy codzienny kontakt z językami obcymi (m.in. j. angielski, j. niemiecki ), różne zajęcia plastyczne oraz muzyczne – wyjaśnia Anna Źródelna, dyrektor gruszczyńskiego Żłobka „Tygryski”. Placówka jest otwarta przez cały rok w godzinach od 6.30 do 18.30, ale jak zapewnia pani dyrektor istnieje możliwość przedłużenia godzin na życzenie rodziców. Druga placówka została otwarta z początkiem września w Zalasewie. Co oferuje?

- Kraina Małych Stópek od 3 września jest do dyspozycji wszystkich dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Zapewniamy trzy sale dla naszych małych lokatorów, w tym pokój przeznaczony dla mamy z dzieckiem. Żłobek czynny jest przez cały rok (w godzinach od 6.30 do 18.00, od poniedziałku do piątku. Oferujemy rytm dnia dostosowany do potrzeb dzieci, indywidualne podejście do każdego dziecka, zajęcia dodatkowe tj. j.angielski, zajęcia taneczno-ruchowe, bajkoterapią, zajęcia stymulujące zmysły dziecka. – wyjaśnia Marta Pietraszewska, właścicielka „Krainy Małych Stópek”.
Warto dodać, że obie placówki mają pozytywne i stosowne zaświadczenia, wydane przez swarzędzki Urząd Miasta i Gminy.

Jak kształtują się ceny w nowych, prywatnych żłobkach? – Ceny pobytu dziecka w naszej placówce to wpisowe w wysokości 300 zł. oraz koszt uzależniony od liczby godzin - pobyt do 8 godzin dziennie to koszt 1080 zł, natomiast pobyt do 10 godzin dziennie kosztuje 1200zł.– wyjaśnia Anna Źródelna z gruszczyńskiego żłobka „Tygryski”. W „Krainie Małych Stópek” koszt uzależniony jest od wieku dziecka.

- Rodzic malucha w wieku od 6 miesiąca do 1 roku życia zapłaci za 6 godzin – 600 zł., za pobyt do 8 godzin dziennie – 800 zł., a za pobyt do 10 godzin – 900 zł. – wyjaśnia Marta Pietraszewska z „Krainy małych Stópek”. Więcej zapłacimy w zalasewskim żłobku za większe dziecko. –– dodaje M. Pietraszewska.

Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że niebawem w naszej gminie ma zostać otwarty trzeci, prywatny żłobek.

kt

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza montana piątek, 07 grudzień 2012 22:53 napisane przez montana

  My już jesteśmy w Stópkach i udzielamy się na facebooku Stópek jakby ktoś mial jakieś pytania. Cena rzeczywiście jest najatrakcyjniejsza wśród wszystkich żłobków w Swarzędzu i to z wyżywieniem. I opcja 8h. Z czystym sumieniem mogę polecić, widzę po córce jak bardzo się jej tam podoba.

 • Link do komentarza Dejna czwartek, 11 październik 2012 07:45 napisane przez Dejna

  Moja córeczka chodzi do Małych Stopek i jestem bardzo zadowolona. Ceny mają najnizesz w Swarzedzu a oferte oceniam na 6+. Moje dziecko jeszcze nie zdazy sciagnac bucikow, a juz biegnie do sali. Opiekunki i Pani dyrektor pelne sympatii, zawsze usmiechnięte, miłe i w ogole. Jestem mega zadowolona i polecam.

 • Link do komentarza Dejna środa, 10 październik 2012 08:40 napisane przez Dejna

  Ja mam dziecko w Malych Stopkach i jestem mega zadowolona. Corcia jeszcze nie sciagnie bucikow a juz biegnie do sali. Ceny sa konkurencyjne a oferta na 6+. Polecam.

 • Link do komentarza Marta czwartek, 04 październik 2012 11:35 napisane przez Marta

  Moje dziecko jest juz zapisane do Tygryskow...i mogę po miesiacu stwierdzić iż jestesmy z mezem bardzo zadowoleni. Cenowo nie odbiega od konkurencji, wystroj powala (sama chetnie wynajelabym goscia ktory malowal im zwierzaki na scianach do zrobienia identycznych w domu :)). Opiekunki bardzo sympatyczne. Moj roczny synek bardzo pozytywnie reaguje na spotkanie z nimi, dlatego moj powrot do pracy byl naprawde bezstresowy (przeplakane noce i moj stres z powodu oddania Piotrusia dzis mnie troche smiesza :)) Oby tak dalej, a tygryski smialo polecam

 • Link do komentarza gość czwartek, 20 wrzesień 2012 10:00 napisane przez gość

  Czyli koniec z monopolem gminy;) Pytanie tylko jak to cenowo bedzie wyglądało, bo prywatne złobki bedą zapewne drozsze niz Maciuś

 • Link do komentarza Jarek wtorek, 18 wrzesień 2012 15:33 napisane przez Jarek

  No i w "Tygrysku" jest to kwota bez wyzywienia. Z wyzywieniem wyjdzie sporo wiecej! Cena w "Malych stopkach" jest z wyzywieniem. "Male stopki" wychodza wiec sporo taniej.

 • Link do komentarza mokuso wtorek, 18 wrzesień 2012 15:04 napisane przez mokuso

  Czy ktoś coś wiecej wie na temat tych żlobków?

Skomentuj

Okladka-45_2018.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły