niedziela, 17 wrzesień 2017 21:10

„Taaaaak!” dla szkoły w Kobylnicy

W nowym budynku szkolnym znalazło się 10 nowych sal dydaktycznych, pracownia komputerowa, świetlica, jadalnia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz sanitariaty. W nowym budynku szkolnym znalazło się 10 nowych sal dydaktycznych, pracownia komputerowa, świetlica, jadalnia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz sanitariaty.

W poniedziałek, 4 września Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy została uroczyście otwarta po gruntownej modernizacji. Uczniom spodobała się nowa placówka, czemu dali wyraz podczas inauguracji roku szkolnego.

Zakończona niedawno rozbudowa szkoły w Kobylnicy to najważniejsza tegoroczna inwestycja oświatowa Swarzędza, kosztująca blisko 12 mln zł. W jej ramach do istniejącego budynku szkolnego dobudowano dwa obiekty – z jednej strony kolejne skrzydło dydaktyczne powierzchniowo zbliżone do podstawowego budynku (nieco ponad 900 m2), w którym znalazło się  10 nowych sal dydaktycznych, pracownia komputerowa, świetlica, jadalnia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz sanitariaty oraz z drugiej - salę gimnastyczną z boiskiem, trybunami, szatniami i salką do gimnastyki korekcyjnej. Jak wyliczono, szkoła dzięki temu zwiększyła swoją powierzchnię łącznie o ok. 2500 m2, co docelowo ma umożliwić prawie 450 dzieciom z Kobylnicy, Gruszczyna, Janikowa, Bogucina, Uzarzewa i Katarzynek naukę w systemie jednej zmiany.

Kobylnica 2

Gruntownego remontu doczekał się też dotychczasowy budynek szkolny, a obok szkoły gmina zorganizowała również 52 nowe miejsca parkingowe, plac zabaw, wybudowano też drogę dojazdową do placówki, która prowadzi wzdłuż nowej sali gimnastycznej. O tym jak prezentuje się nowy kompleks dydaktyczny w naszej gminie mogliśmy przekonać się w poniedziałek, 4 września. Tego dnia odbyła się inauguracja roku szkolnego w podstawówce, połączona z jej uroczystym otwarciem po przebudowie. Gospodarze gminy – burmistrz Marian Szkudlarek i przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura oraz dyrektor szkoły Anna Bestyńska – zaprosili na to sympatyczne spotkanie m.in. posłów Bożenę Szydłowską, Tadeusza Dziubę i Joannę Schmidt, wicestarostę Tomasza Łubińskiego, przedstawicielki Kuratorium Oświaty i Wychowania, radnych Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Swarzędzu, księży, sołtysów, przedstawicieli miejscowych instytucji, wykonawców i projektantów placówki, a także kawalerów Orderu Uśmiechu, którzy wspólnie – przecinając wstęgę rozciągniętą przy wejściu do szkoły - dokonali symbolicznego otwarcia kompleksu szkolnego. Z kolei podczas uroczystej gali inaugurującej rok szkolny, która została zorganizowana w nowej sali gimnastycznej uczniowie wyróżnili gospodarzy miasta tytułami „Przyjaciela Szkoły”. Władze Swarzędza zapowiedziały natomiast, że to nie koniec rozbudowy i modernizacji swarzędzkiej bazy oświatowej, bo jak podczas okolicznościowego wystąpienia zdradził burmistrz Marian Szkudlarek, wkrótce przebudowy doczekają się kolejne placówki dydaktyczne – podstawówka w Wierzonce i szkoła przy ul. Polnej. Poniedziałkowe uroczystości zakończyły się zwiedzaniem kobylnickiej podstawówki i jak zgodnie przyznawali zaproszeni goście, szkoła po prostu robi wrażenie, nie tylko urokliwym położeniem. Zachwycone nią są także dzieci, które pytane podczas uroczystości przez burmistrza, czy podoba im się nowa szkoła, odpowiedziały zgodnym, gromkim „Taaaaak!”. Odnotujmy, że przebudowa podstawówki w Kobylnicy była trzecią ważną inwestycją oświatową w naszej gminie na przestrzeni ostatnich lat. W 2015 r. wybudowano szkołę w Zalasewie, a dwa lata wcześniej nowej placówki doczekało się Paczkowo.

mn

Skomentuj

Okladka-20-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły