piątek, 01 wrzesień 2017 10:10

Kobylnicka szkoła już gotowa!

Kobylnicka szkoła już gotowa! fot. T. Rybarczyk

12 mln zł. pochłonęła rozbudowa i modernizacja - wraz z wyposażeniem - Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Placówka zyskała drugi budynek dydaktyczny oraz nową salę gimnastyczną z boiskiem, trybunami i 52. miejscami parkingowymi. Podstawówka oficjalnie otworzy swoje podwoje w najbliższy poniedziałek, 4 września br.

 

To kolejna w ostatnich latach  - po wybudowaniu szkół w Paczkowie i Zalasewie – inwestycja oświatowa w naszej gminie. Rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej w Kobylnicy trwała  niecały rok i pochłonęła – wraz z wyposażeniem – 12 mln zł.  

pic3

- Obok istniejącego budynku szkoły zbudowany został drugi, o wys. 9,5 m i powierzchni 933 m kw. W nowym, wyposażonym w windę budynku, na parterze i piętrze jest 10 nowych sal dydaktycznych, pracownia komputerowa, świetlica, jadalnia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz sanitariaty.– wyjaśnia Maciej Woliński ze swarzędzkiego ratusza. Z kolei w piwnicach urządzone zostały szatnie.

Szkoła otrzymała także – co istotne -  nową salę gimnastyczną, z boiskiem o wymiarach 28 x 15 m wraz z trybunami, szatniami i salką do gimnastyki korekcyjnej. - Dodatkowo urządzono osobne szatnie (a także pomieszczenia dla trenerów) obsługujące uczestników zajęć na boisku zewnętrznym. Obok szkoły zbudowane zostały 52 nowe miejsca parkingowe, a także droga dojazdowa – dodaje Woliński.

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej placówki zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 4 września br.

kk

Skomentuj

Okladka-17_2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły