czwartek, 29 październik 2015 07:18

Rozbudowa podstawówki coraz bliżej

Z jednej strony istniejący budynek zostanie połączony z nowymi lokalami dydaktycznymi, z drugiej natomiast będzie sąsiadował z salą gimnastyczną. Z jednej strony istniejący budynek zostanie połączony z nowymi lokalami dydaktycznymi, z drugiej natomiast będzie sąsiadował z salą gimnastyczną.

W połowie przyszłego roku rozpocznie się rozbudowa szkoły podstawowej w Kobylnicy. Placówka wzbogaci się o nowy budynek dydaktyczny oraz salę gimnastyczną. Nowy kompleks szkolny ma być gotowy przed wrześniem 2017 r.

Swarzędz nie zwalnia tempa i kontynuuje modernizację bazy oświatowej, sukcesywnie dostosowując ją do jednozmianowego systemu nauczania. Dość powiedzieć, że w naszej gminie nowe szkoły wyrastają niezwykle regularnie, bo średnio co dwa lata - po wybudowaniu szkoły w Paczkowie w 2013 r. i w tym roku w Zalasewie, która odciążyła przeładowane mury podstawówki na Mielżyńskiego, wielkimi krokami zbliża się czas rozpoczęcia prac w Kobylnicy, gdzie – jak w międzyczasie zapowiadano – rozbudowana zostanie miejscowa podstawówka, stając się kompleksem szkolnym z prawdziwego zdarzenia. Zmodernizowana szkoła ma być gotowa... za dwa lata, na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, a przygotowania do realizacji przedsięwzięcia znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie: -  Dziś nauka odbywa się tam na dwie zmiany, a uczniów stale przybywa. Na zlecenie Gminy Swarzędz Pracownia Projektowa arch. Zbigniewa Antczaka z Poznania wykonała projekt rozbudowy, a UMiG posiada już decyzję o pozwoleniu na budowę – poinformował przed kilkoma dniami ratusz na swojej stronie internetowej. A do zrobienia jest naprawdę sporo, bo projekt rozbudowy placówki zakłada dobudowanie do istniejącego budynku szkolnego aż dwóch obiektów – z jednej strony zaplanowanego wcześniej kolejnego budynku dydaktycznego oraz z drugiej – co jest najnowszym pomysłem - sali gimnastycznej. Szkoła dzięki temu zwiększy swoją powierzchnię o blisko 2500 m2. - Baza dydaktyczna placówki powiększy się o nowe skrzydło, powierzchniowo zbliżone do podstawowego budynku, czyli o nieco ponad 900 m2. W szkole tym samym przybędzie 10 sal lekcyjnych, pozwalając placówce na organizację zajęć w systemie jednej zmiany – mówi wiceburmistrz Grzegorz Taterka, nadzorujący w magistracie sprawy inwestycyjne. 4 sale lekcyjne znajdą się na parterze budynku, gdzie planuje się także zorganizowanie świetlicy, jadalni oraz pokoju nauczycielskiego, 6 kolejnych sal dydaktycznych powstanie na piętrze – obok biblioteki, sekretariatu i pokoju dyrekcji. Jak dodaje wiceburmistrz, przygotowania do rozpoczęcia tej kolejnej ważnej inwestycji oświatowej w naszej gminie dopinane są na przysłowiowy ostatni guzik. Brakuje jedynie projektu związanego ze wspomnianą salą gimnastyczną: - Obecnie kończone są prace związane z opracowaniem dokumentacji na budowę nowej sali gimnastycznej o łącznej powierzchni 1600 m2, w ramach której wzniesiona zostanie sala z trybunami i boiskiem o wymiarach 28 x 15 m, szatniami i salką do gimnastyki korekcyjnej. W budynku zlokalizowane będą też pomieszczenia dla trenerów oraz osobne szatnie dla dzieci biorących udział w zajęciach na boisku zewnętrznym – wylicza zastępca gospodarza miasta. Warto odnotować, że obok szkoły gmina zamierza zorganizować również 52 nowe miejsca parkingowe oraz wygospodarować miejsce na plac zabaw, zapowiadana jest też budowa drogi dojazdowej do placówki, która prowadzić będzie wzdłuż nowej sali gimnastycznej. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku i według wstępnych szacunków będą kosztowały 7-8 mln zł. Do tematu z pewnością będziemy wracać.

mn

Skomentuj

Okladka-20-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły